18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uczniowski dramat

Koronawirus wściekle atakuje w szkołach. Lawinowe zamykanie placówek

02.09.2020  14:45
Koronawirus wściekle atakuje w szkołach. Lawinowe zamykanie placówek
Koronawirus wściekle atakuje w szkołach. Lawinowe zamykanie placówek Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Podkarpacie już od 2 września mierzy się z koronawirusem w szkołach. Lawinowe zamykanie placówek na samym początku roku szkolnego, pokazuje z całą mocą skalę problemu.

Podkarpacie już od 2 września doskonale wie, jakim problemem jest spokojne nauczanie dzieci w szkołach w samym środku pandemii koronawirusa. W związku z wykryciem pandemicznego patogenu u pracowników placówek, aż cztery z nich od razu zawiesiły swoje funkcjonowanie.

Podkarpacie poczuło smak problemów związanych z pandemią. Dyrektorzy placówek oświatowych poinformowali na swoich stronach internetowych o zawieszeniu ich funkcjonowania. Taka sytuacja miała miejsce  m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach oraz Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej. Koronawirus nie ma litości.

Podkarpacie: Koronawirus atakuje w szkołach

Szkoły decydują się na zawieszenie działalności, mając na względzie dobro pracowników, uczniów i ich rodzin. O przebiegu kwarantanny wśród zakażonych pracowników i osób, które miały z nimi styczność, decyduje od tej pory Sanepid.

Urząd gminy w Leżajsku poinformował o zamknięciu dwóch wyżej wymienionych placówek na swojej stronie internetowej. Wiadomo już, że od środy w obu szkołach zajęcia zostaną poprowadzone zdalnie.

Wszyscy poddani zostali kwarantannie do czasu wykonania testów. W Urzędzie Gminy Leżajsk wdrożono wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zastosowano zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku. Urząd Gminy Leżajsk funkcjonuje bez zmian

– podał urząd na swojej stronie internetowej.

Wygląda na to, że ten rok szkolny będzie wyjątkowo bogaty w różne doświadczenia życiowe uczniów. Nie tylko Podkarpacie zmierzy się z tego rodzaju problemami, to tylko kwestia czasu.

Przeczytaj więcej
Komentarze