18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jakimś cudem przeżył

Kolega strzelił do niego z łuku. Strzała utkwiła mu w głowie

22.05.2020  15:12
Kolega strzelił do niego z łuku. Strzała utkwiła mu w głowie
Kolega strzelił do niego z łuku. Strzała utkwiła mu w głowie Fot: shutterstock.com

16-latek z gminy Lubaczów na Podkarpaciu został postrzelony z łuku przez starszego kolegę. Nastolatek ze strzałą w głowie trafił do szpitala. Policja stara się dojść do tego, co właściwie się wydarzyło.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w piątek podkarpacka policja poinformowała o wypadku, do którego doszło w czwartek wieczorem w Baszni Dolnej k. Lubaczowa.

Postrzelił kolegę w głowę z łuku

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, trójka znajomych, w wieku od 16 do 19 lat, umówiła się na spotkanie w lesie niedaleko Kresowej Osady w Baszni Dolnej. 19-latek na spotkanie zabrał ze sobą łuk i trzy strzały zakończone metalowym grotem - podała podkarpacka policja.

Kiedy najstarszy ze znajomych zbliżył się do umówionego miejsca, z odległości około 60 metrów zauważył swoich kolegów. Postanowił sobie niebezpiecznie zażartować i ich przestraszyć - wycelował więc obok jednego z nich i oddał strzał.

Z relacji policji wynika, że strzała przeleciała przez zarośla i trafiła chłopaka w głowę. Młodzi mężczyźni wezwali pomoc i pozostali z poszkodowanym do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Nastolatek ze strzałą w głowie został przewieziony do szpitala w Lubaczowie, a następnie przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli łuk i strzały. Na razie nie wiemy, czy "łucznik" poniesie jakieś konsekwencje prawne swojego czynu.

Przeczytaj więcej
Komentarze