18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szkoła lansu i bansu

Podlasie roznosi system edukacji. Powstanie cała szkoła disco-polo

20.02.2020  12:07
Podlasie roznosi system edukacji. Powstanie cała szkoła disco-polo
Podlasie roznosi system edukacji. Powstanie cała szkoła disco-polo Fot: Radio ZET/ TRICOLORS/East News

W Michałowie na Podlasiu powstać ma pierwsza klasa o profilu disco-polo. Początkowo mowa była ogólnie o estradzie, teraz pojawiły się szokujące banery. Disco Polo zawładnie całą szkołą?

Kilka dni temu media w całej Polsce obiegła szokująca informacja - w Michałowie na Podlasiu, liceum otworzy pierwszą klasę disco-polo. Pomysł ucieszył między innymi ministra edukacji, który w przaśnych melodiach nie widzi niczego złego.

Teraz na budynku LO w Michałowie zawisły gigantyczne banery, zachęcające do nauki w placówce. I znowu szok. Zdaje się bowiem, że szkoła lansu bansu i robienia hałasu doczekała się siedziby. Na plakatach mowa bowiem o całej szkole disco-polo!

Pierwsza szkoła disco-polo!

Wygraj swoje marzenia w liceum w Michałowie

- krzyczą banery na budynku. Na nich DJ za konsoletą i roześmiana młodzież.

szkoła disco-polo w Michałowie
szkoła disco-polo w Michałowie

Szkoła disco-polo na Podlasiu

Już wiadomo, czego mniej więcej mogą od szkoły oczekiwać jej przyszli uczniowie. Poza klasycznymi przedmiotami, jak historia czy chemia, będą przyswajać wiedzę o tym, jak zorganizować koncert, jak zadbać o nagłośnienie, nauczą się DJ-ki, podszkolą śpiew, taniec, poszerzą wiedzę o muzyce. O tym jak się wybić, napisać hit i zachowywać na scenie, uczyć młodzież będzie jeden z największych gwiazdorów disco-polo, Marcin Miller - podaje reporterka Radia ZET, Natalia Żyto.

Wszystko, co związane z estradą, będzie tutaj. Również jak założyć dobry zespół, typu boysband - mówi Miller.

Zapisy do szkoły zacząć się mają już za kilka dni. Władze LO i Michałowa już nie mogą się doczekać szalonego odzewu i ani myślą przejmować się krytyką.

Gdybyśmy stworzyli pierwsze liceum poświęcone jazzowi, też by była pewnie krytyka. A kto teraz słucha jazzu?

- skomentował Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa.

Czytaj także