18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piękny gest kajakarzy

Pogrzeb Aleksandra Doby. Niezwykłe pożegnanie

Wojciech Kozicki
10.03.2021  14:25
Pożegnanie i pogrzeb Aleksandra Doby
Pożegnanie i pogrzeb Aleksandra Doby Fot: Piotr Hukalo/East News

Pogrzeb Aleksandra Doby i ostatnia podróż wspaniałego polskiego kajakarza. W internecie pojawiły się już zdjęcia z uroczystości i pożegnania Doby na cmentarzu w Policach. Kajakarze z całego kraju pożegnali go w wyjątkowy sposób.

Pogrzeb Aleksandra Doby w Policach i wzruszające pożegnanie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 10 marca o godzinie 13:00 msza żałobną o godzinie 13:00 w kościele pod wezwaniem Świętego Kazimierza przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Policach. Jak donoszą media, o godzinie 14:00 Aleksander Doba ma zostać pochowany na polickim Cmentarzu Komunalnym, przy ul. Tanowskiej.

Pożegnanie i pogrzeb Aleksandra Doby

Jak podaje Super Express, w pożegnaniu Aleksandry Doby biorą udział rodzina, przyjaciele, fani, mieszkańcy Polic, a także przedstawiciele samorządu. Glina Police na Facebooku opublikowała zdjęcie z mszy, na którym widoczna jest trumna Aleksandra Doby oraz księga kondolencyjna.

Przed kościołem zebrali się kajakarze z różnych stron kraju. Chcą w wyjątkowy sposób pożegnać znanego podróżnika. Mianowicie przyszli na pogrzeb z wiosłami, z których stworzą szpaler przez który zostanie przeniesiona trumna z ciałem Aleksandra Doby – relacjonuje Super Express.

Aleksander Doba zasłynął m.in. przepłynięciem w kajaku Oceanu Atlantyckiego z kontynentu na kontynent. Zmarł 22 lutego 2021 roku zdobywając Kilimandżaro, czyli najwyższy szczyt Afryki.

Księga kondolencyjna podczas uroczystości pogrzebowych będzie dostępna dla każdego, kto zechce uhonorować Aleksandra Dobę na terenie cmentarza komunalnego w Policach - podaje portal police.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej