18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kiedy ostatnie pożegnanie?

Pogrzeb Artura "Walusia" Walczaka. Łzy same płyną

03.12.2021  16:08
Pogrzeb Artura "Walusia" Walczaka
Pogrzeb Artura "Walusia" Walczaka Fot: TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Śmierć Artura "Walusia" Walczaka po gali PunchDown jest wielkim wstrząsem dla wszystkich fanów strongmana. Teraz wiemy już, kiedy odbędzie się jego pogrzeb. Najtrudniejsze momenty są przed rodziną.

Fani Artura "Walusia" Walczaka są zrozpaczeni. Były strongman podczas zawodów bicia się po twarzy, znanych jako Punchdown został brutalnie znokautowany. Poszkodowany w ciężkim stanie, z poważnym urazem mózgu został wtedy przetransportowany do szpitala.

Tragedia totalna. Artur jest obecnie w stanie krytycznym. Odciągnęli mu krew z połowy półkuli, reszty nie dali rady. Po uderzeniu wytworzył się ogromny krwiak

- mówił wtedy przyjaciel "Walusia", Piotr Witczak. Lekarze uprzedzali, że szanse na uratowanie strongmana wynoszą maksymalnie 2 proc.

Nie żyje Artur "Waluś" Walczak

Artur "Waluś" Walczak przez dłuższy czas walczył o życie w szpitalu, ale ostatecznie został pokonany przez swój uraz. Mimo apeli jego siostry o pomoc, losu nie udało się oszukać. 

Jak informują przedstawiciele lecznicy, do której trafił były strongman, powodem śmierci była niewydolność wielonarządowa, wynikająca z nieodwracalnego uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Niedługo po tragicznym wypadku na gali Punchdown, prokuratura we Wrocławiu wszczęła śledztwo. "Dotyczy ono narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - mówiła miesiąc temu prokurator Małgorzata Dziewońska, rzecznik prasowa prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Pogrzeb Artura "Walusia" Walczaka

Teraz przed rodziną strongmana kolejne, trudne momenty. Wiemy już dokładnie, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Artura "Walusia" Walczaka, znokautowanego na gali PunchDown.

Po ponad miesiącu walki lekarzy o jego życie Artur Walczak zmarł w szpitalu 26 listopada, ale jego pogrzeb odbędzie się dopiero 8 grudnia 2021 roku. 

Przyjaciel zmarłego poinformował na Facebooku, że pogrzeb Walczaka odbędzie się w kaplicy na cmentarzu św. Trójcy w Gnieźnie. Jak ustalił portal sportowegniezno.pl, przyczyną przesunięcia daty pochówku jest sekcja zwłok, nadzorowana przez Prokuraturę we Wrocławiu. Trwa bowiem postępowanie w sprawie organizacji gali. Prokuratura ustala, czy wydarzenie było legalne oraz, czy organizatorzy przestrzegali wymaganych procedur bezpieczeństwa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej