18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pożegnanie [*]

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. Brak ciała i decyzja rodziny

31.10.2020  17:24
Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego
Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego Fot: New Africa/Shutterstock

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego był wyczekiwanym, choć smutnym wydarzeniem. Wiele osób chciało pożegnać kultowego aktora serialu Świat według Kiepskich. Jego śmierć przypadła jednak na tragiczne czasy pandemii koronawirusa, dlatego sama uroczystość nie była typowa. Wszyscy musieli zastosować się do koniecznych obostrzeń.

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego został symbolicznie podzielony na dwie uroczystości. Kultowy aktor, którego znamy wszyscy z serialu Świat według Kiepskich, odszedł zdecydowanie przedwcześnie. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła ludźmi w całej Polsce i wielu z nich pragnęło oddać mu hołd w jego ostatniej drodze.

Niestety, artysta zmarł w czasach pandemii koronawirusa, kiedy wzrost zachorowań przeraża nas wszystkich. Z tej przyczyny tłumna uroczystość pogrzebowa nie wchodziła w grę. Rodzina Dariusza Gnatowskiego znalazła rozsądne rozwiązanie w tej sytuacji i dzięki temu ostatnie pożegnanie aktora i tak pełne było zadumy, refleksji i uroczystego charakteru.

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

30 października o godzinie 17:00 odbyła się msza żałobna w intencji zmarłego. W czasie jej sprawowania, na środku kościoła stało jedynie zdjęcie aktora, nie było obecnej trumny z jego ciałem. Złożenie do groby, już tylko w towarzystwie najbliższej rodziny, odbędzie się parę dni później. Dzięki mszy żałobnej, więcej osób miało szansę symbolicznie oddać hołd jego pamięci.

Podczas mszy pilnowano wszelkich środków bezpieczeństwa, by uchronić żałobników przed zakażeniem koronawirusem. Warto wspomnieć, że żona, córka i siostra aktora podzieliły się wyjątkowym życzeniem przed tą mszą. Na nekrologu podano informacje o tym, że zamiast kwiatów, żałobnicy proszeni są o modlitwę i datki dla ofiar pandemii oraz artystów nią dotkniętych.

Sam Dariusz Gnatowski najprawdopodobniej również zmarł z powodu zakażenia się koronawirusem. Lekarz, który był przy nim w czasie reanimacji, dzielił się z fanami artysty tragiczną relacją tego momentu. Odejście aktora jest ogromną stratą dla polskiej sztuki. Mamy nadzieję, że czas przyniesie jego najbliższym tak bardzo potrzebne ukojenie w tym ogromnie żalu.