18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Łzy same płyną

Pogrzeb Żory Korolyova. Pożegnały go tłumy przyjaciół

05.01.2022  14:01
Pogrzeb Żory Korolyova. Żegnały go tłumy przyjaciół.
Pogrzeb Żory Korolyova. Żegnały go tłumy przyjaciół. Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

W środę o godzinie 13:00 w Warszawie odbył się pogrzeb Żory Korolyova. Zmarły przedwcześnie tancerz pozostawił po sobie pogrążonych w żałobie najbliższych. W kościele i na cmentarzu żegnały go tłumy bliskich przyjaciół. 

34-letni tancerz znany z "Tańca z Gwiazdami" Żora Korolyov zmarł nagle, tuż po tym jak zasłabł we własnym domu. Nie udało się go uratować mimo reanimacji. Artystę wciąż żegna zrozpaczona rodzina.

Prawdopodobną chorobą, która zgasiła to młode życie, było zapalenie mięśnia sercowego. Jest ono dolegliwością zwykle pochodzenia wirusowego. Podstępna choroba potrafi nie dawać prawie żadnych lub jedynie lekkie objawy, a przy tym niespodziewanie doprowadzić do śmierci.

Pogrzeb Żory Korolyova zgromadził tłumy przyjaciół

O tym, że tancerz zmarł z powodu zapalenia mięśnia sercowego, nieoficjalnie donosił "Super Express". Teraz wiemy już, że została przeprowadzona sekcja zwłok młodego tancerza, ale wciąż nie dowiemy się, co konkretnie doprowadziło do tej tragedii.

Informuję, że prokuratura dysponuje wstępnymi wynikami przeprowadzonej sekcji zwłok. Dobro postępowania, jak również rodziny zmarłego nie pozwala na ich przedstawienie. Wskazuję przy tym, że prokuratura oczekuje na ostateczną opinię sądowo-lekarską, dotyczącą przyczyny zgonu pokrzywdzonego

- poinformowała nas Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Drodzy Przyjaciele, Znajomi i Fani. W imieniu rodziny pragnę poinformować, że ostatnie pożegnanie Naszego Kochanego Żory Korolyova odbędzie się dnia 5.01.2022 o godz. 13.30 we franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie. Po mszy Nasz Kochany Żora zostanie pochowany na Cmentarzu Północnym (wjazd od bramy południowej)

- poinformowała niedawno w sieci Ewelina Bator, narzeczona zmarłego. Kobieta zaapelowała również do zainteresowanych w następujących słowach: "Ze względu na panującą sytuację na świecie, pamiętajcie proszę o maseczkach ochronnych".

Faktycznie na miejscu ostatniego pożegnania pojawiły się dziś tłumy bliskich przyjaciół tancerza. Większość z nich to osoby znane. Wśród żałobników widać tancerzy z "Tańca z gwiazdami", m.in. Ewę Szabatin, Tomasza Barańskiego, Jana Klimenta, Lenkę Klimentovą, Rafała Maseraka, a także Olgę Kalicką, aktorkę znaną z serialu "Rodzinka.pl", a ostatnio filmu "Dziewczyny z Dubaju", pojawił się także Agustin Egurrola. We mszy uczestniczy również Agnieszka Mrozińska.

Łączymy się w wyrazach współczucia z rodziną i przyjaciółmi zmarłego.