18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wycieńczenie

Polacy NIE MIELI WAKACJI. Dramat milionów ludzi

26.08.2022  20:55
Polaków nie było stać na wakacje
Polaków nie było stać na wakacje Fot: Stock-Asso/Shutterstock

Wakacje i ogólnie szeroko pojęte wolne są bardzo ważnymi elementami życia człowieka. Niestety, przez inflację i wzrost cen miliony Polaków nie mogły odpocząć. Teraz w stanie wycieńczenia czas wrócić do obowiązków.

W Polsce zapanowała potworna drożyzna. Inflacja oszalała, a to oznacza, że stale rosnąć będą także ceny towarów i usług. Niestety dla obywateli, nie jest to równoznaczne z podniesieniem wynagrodzeń - na podwyżki inflacyjne liczyć mogą jedynie nieliczni.

Polacy są coraz biedniejsi i widzą przyszłość w coraz czarniejszych barwach. Czy czeka nas kryzys jak swego czasu w Grecji? Totalne bankructwo i popadnięcie w jeszcze większe długi? No cóż, w Grecji przynajmniej mają wspaniałe warunki pogodowe i przyrodnicze, tymczasem Polacy całe lato dusili się w domach.

Polaków nie było stać na wakacje

Przez całe lato widać było wyraźnie, jak bardzo podrożały tak podstawowe rozrywki, jak choćby wyjście do restauracji. Zdrożały również noclegi, jedzenie, przejazdy, wszystko. A skoro zarobki nie rosną, to i popyt na usługi spadł na łeb, na szyję. Polacy w tym roku nie nacieszyli się wakacjami w kurortach, tylko nielicznych stać było na wyjazdy i radość życia.

Na początku najcieplejszej pory roku Instytut Badań Pollster sprawdził na zlecenie "Super Expressu", co dzieje się przed wakacjami z finansami Polaków. Pracownia spytała, czy stać nas na letnie wyjazdy i czy takowe w ogóle planujemy? Wyniki były druzgocące.

Aż 59 procent Polaków twierdzi, że nie stać ich na to, by wyjechać na urlop. Przeciwnego zdania jest 41 procent badanych. Ponad połowa Polaków nie ma więc w tym roku nadziei na wypoczynek!

Ten wynik jest zaskakujący. Po dwóch latach pandemii Polacy powinni więcej wyjeżdżać i korzystać z urlopów, przynajmniej w kraju. Efekt czynników zewnętrznych, w tym inflacji, jest tu znaczący

- komentuje wyniki sondażu socjolog Henryk Domański.

Wyobraźmy sobie, w jakim stanie psychicznym jest ponad połowa naszego kraju, która przetrwała bombardowanie informacjami o Covid-19, wojnie w Ukrainie, inflacji i ciężko pracowała cały rok, by na lato mieć... figę z makiem.

Jak długo jeszcze ludzie dadzą radę? Pozostaje patrzeć i zastanowić się, co z tego będzie.