18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pora pakować kajety

Polacy chcą powrotu dzieci do szkół. Rodzice mają już dość

20.11.2020  08:05
Nauka zdalna to dodatkowy kłopot rodziców
Nauka zdalna to dodatkowy kłopot rodziców Fot: adriaticfoto/Shutterstock

Nauka zdalna wymaga od rodziców odpowiedniego rozplanowania czasu. Dzieci podczas pobytu w domu muszą mieć zapewnioną opiekę oraz sprzęt do nauki, co często powoduje wiele kłopotów. Jak wynika z sondażu, mamy dość takiej sytuacji.

Nowy sondaż przeprowadzony dla "Dziennika Gazety Prawnej" oraz RMF FM informuje o tym, jakie obostrzenia zdaniem Polaków powinny zostać zniesione w pierwszej kolejności.  Wyniki nie pozostawiają żadnych złudzeń.

Badanych zapytano między innymi o to, jakie restrykcje należy znieść w pierwszej kolejności, w sytuacji, gdy wirus zacznie odpuszczać. Większość, bo aż 53,8 procent ankietowanych wybrało powrót nauki stacjonarnej w szkołach. Na drugim miejscu, z wynikiem 32,7 procent uplasowała się odpowiedź o otwarciu galerii handlowych. Polakom przeszkadzają także godziny dla seniorów, opcję ich zniesienia wybrało 26,7 procent ankietowanych. Na ostatnim miejscu znalazła się odpowiedź o otwarciu basenów i klubów fitness.

Nieco inaczej prezentują się wyniki po podziale ankietowanych z uwzględnieniem płci. Jak się okazuje, znacznie więcej mężczyzn chce otwarcia barów i restauracji. Kobietom natomiast bardziej przeszkadza decyzja o zamknięciu galerii handlowych.

Jakich obostrzeń chcą Polacy?

Ankietowanych zapytano także o sytuację odwrotną, czyli działania, jakie należy podjąć po pogorszeniu sytuacji epidemicznej. Na pierwszym miejscu, z wynikiem 33 procent znalazło się ograniczenie dotyczące podróży między miastami. Bardzo często wybierano także opcję zamknięcia kościołów (28,9%) oraz bożonarodzeniowy lockdown (26,2%).

Politycy coraz częściej mówią o grudniowym luzowaniu obostrzeń, jednak decyzja o powrocie do szkół najprawdopodobniej nie nastąpi w tym roku.

logo Tu się dzieje