18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

trwoga to do boga

Polacy mają lek na koronawirusa. Będą modlić się o jego zniknięcie!

25.02.2020  20:23
Polacy mają lek na koronawirusa. Będą modlić się o jego zniknięcie!
Polacy mają lek na koronawirusa. Będą modlić się o jego zniknięcie! Fot: Shutterstock

Brak leków i szczepionki na koronawirusa nie są ważne. Świat i tak poradzi sobie z epidemią... dzięki wstawiennictwu z samego nieba. Powstała specjalna modlitwa!

Wiara czyni ponoć cuda, czemu więc nie spróbować jej w walce z koronawirusem? Epidemia groźnej choroby dotarła do Włoch, a patogen z Wuhan zaraża kolejne osoby w zawrotnym tempie.
W reakcji na to władze kościelne we Włoszech zaczęły wprowadzać specjalne obostrzenia. Arcybiskup Mediolanu odwołał np. msze święte, a w wielu kościołach komunia podawana jest do rąk wiernych i zrezygnowano z używania wody święconej.

To nie spodobało się np. znanemu polskiemu publicyście, Tomaszowi Terlikowskiemu, który oświadczył, że od życia doczesnego ważniejsze jest życie wieczne i w obliczu epidemii, zamykanie kościołów (czyli dużych skupisk ludzi) jest głupotą.

Jakoś mnie nie przekonuje odwołanie Mszy świętych w kościołach z powodu koronawirusa. To właśnie wtedy potrzebujemy Eucharystii najbardziej, żeby nie umrzeć duchowo

- napisał na Twitterze.

Modlitwą w koronawirusa

Myślenie pana Terlikowskiego mocno zbliżone jest do logiki antyszczepionkowców, którzy organizują dzieciom ospa-party, żeby te złapały odporność przez zarażenie. I zdaje się, że publicysta już może liczyć na mocne wsparcie części polskich katolików, bo powstała modlitwa o zatrzymanie koronawirusa!

Modlitwą, a właściwie kośćmi świętej, leczeni są pacjenci jednego z polskich szpitali onkologicznych (zamiast nowoczesnych leków, dostali klęcznik i relikwie). Teraz zarażeni koronawirusem dostaną podobne wsparcie z niebios. Szczepionki i leku na CoV-2019 jeszcze nie wymyślono, ale po co to komu, jeśli ułożono kilkanaście wersów błagalnych do samego stwórcy?

Modlitwę o zatrzymanie koronawirusa i zdrowie dla zarażonych opublikował na swych łamach katolicki portal Aleteia. Stamtąd właśnie dowiadujemy się, że powstała, by udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus z Wuhan nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.

Amen

Czytaj także
Przeczytaj więcej