18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramatyczny bilans

Śmierć ma żniwa w Polsce. Polacy masowo umierają na COVID-19

Emilia Waszczuk
23.11.2021  09:33
Pandemia zabija Polaków. Śmiertelne żniwo
Pandemia zabija Polaków. Śmiertelne żniwo Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zdradził najnowsze dane o zgonach pacjentów z COVID-19.  Zakażeni koronawirusem Polacy umierają masowo, śmierć ma nad Wisłą prawdziwie urodzajne żniwa.

Polacy nie chcą się szczepić, a rząd nie walczy z pandemią i przyklaskuje tym samym antyszczepionkowcom. Czemu? Bo to potencjalny elektorat i mogliby się obrazić. Już nawet wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał, że PiS przeprowadziło sondaż, z którego wywnioskowali, że nie mogą podjąć żadnych kroków i obostrzeń, bo Polacy nie chcą ich przestrzegać. No fajnie...

Tymczasem mieszkańcy Polski masowo umierają po zakażeniu koronawirusem. W szpitalach przebywa już niemal 20 tysięcy osób z ciężkim przebiegiem COVID-19, prawie codziennie umiera kilkaset. A rząd dalej nic.

Śmiertelne żniwo pandemii w Polsce

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, ostatniej doby odnotowano w Polsce prawie 400 zgonów wywołanych COVID-19. Oznacza to, że od początku pandemii choroba odebrała życie ponad 81 tysiącom osób w naszym kraju! Tylko w ciągu ostatniego tygodnia zmarło ponad 2 tysiące pacjentów!

To nie koniec złych informacji. Wojciech Andrusiewicz zdradził, że wtorkowy raport o stanie pandemii zawierać będzie informację o niespełna 20 tys. nowych zakażeń i... ponad 1000 nowych pacjentów w szpitalach. Co na to Ministerstwo Zdrowia? Dostawiają łóżka. Niestety już teraz średnia zajętość miejsc w placówkach covidowych wynosi 75 procent. A są szpitale, w których nie ma już gdzie leczyć kolejnych pacjentów.