18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Covid-19 wróci?

Polacy mówią DOŚĆ. Zdejmują maseczki nawet w sklepach

13.08.2021  12:39
Polacy nie chcą maseczek
Polacy nie chcą maseczek Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Polacy bardzo mocno zmęczyli się pandemią koronawirusa. Na wsiach i w mniejszych miastach ludzie zdejmują maseczki w sklepach mimo oficjalnych obostrzeń. Czy taka postawa doprowadzi do powrotu pandemii?

Polacy mają już dość. Od wielu dni dowiadujemy się o coraz mniejszej liczbie chorych na Covid-19, a tym samym słabnie nasz strach względem pandemii koronawirusa. Wiele osób nie chce już przestrzegać uciążliwych obostrzeń, takich jak noszenie maseczek.

Polacy nie noszą maseczek w sklepach

O ile w większych miastach obostrzenie to wciąż jest respektowane, o tyle w mniejszych miastach i na wsiach ludzie coraz rzadziej noszą maseczki. Wchodzą do sklepu jak za dawnych czasów przed pandemią, nie mając na ustach żadnej ochrony.

Poziom wyszczepienia społeczeństwa jest całkiem wysoki, ale wciąż za niski, by osiągnąć odporność stadną. Sprowadza się to do tego, że takie zachowanie dużej liczby osób może doprowadzić do powrotu pandemii Covid-19.

Maseczki chronią nie tylko przed zarażeniem, ale również przed przeniesieniem na kogoś złośliwego patogenu. Jeśli na ostatniej prostej przestaniemy się moblizować — możemy doprowadzić do ogromnego dramatu.

Warto więc przestrzegać obostrzeń do momentu, w którym zostaną one odwołane. Czymże jest noszenie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, wobec lockdownu, który na długie tygodnie uwięził nas w domach? Nie wracajmy do tego...

Czytaj także
Przeczytaj więcej