18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wreszcie wygraliśmy!

Polska liderem! Najdroższy prąd w całej Unii Europejskiej

19.11.2020  15:45
Mateusz Morawiecki ma powód do dumy?
Mateusz Morawiecki ma powód do dumy? Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Polska od kilku miesięcy ma najdroższy prąd w Europie. Kurczowe trzymanie się kopalni węglowych oraz uprzedzenia do zielonej energii niosą ze sobą fatalne skutki. Nasze portfele niedługo mogą tego nie wytrzymać.

Polska od kilku miesięcy zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najwyższych cen prądu. Średnia europejska opłata za 1 MWh wynosi 31 euro, natomiast w Polsce to koszt 46 euro. Żaden europejski kraj nie płaci więcej.

W dużej mierze to wina polityków i energetyki, która zachowywała się jak tłusty kocur, który już nie chce gonić myszy innowacji. Jedni i drudzy o co najmniej 10 lat za długo byli przekonani, że energia z węgla to nadal najlepsze, na co nas stać - poinformował Rafał Zasuń, na łamach portalu wysokienapiecie.pl

Ekstremalne koszty prądu przekładają się na ceny w sklepach, gdyż produkcja artykułów drożeje. Zawyżone ceny wytwarzania produktów zaniżają konkurencyjność na rynkach zagranicznych, a to spowalnia tempo rozwoju gospodarczego. Spowolniony rozwój to mniejsza liczba inwestycji, miejsc pracy i skromniejsze zarobki.

Pomysł na ekologię Mateusza Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki dumnie informował o planach produkcji miliona elektrycznych aut w Polsce. Miał to być krok w stronę ekologii. Jak się okazało, w Polsce nie ma to najmniejszego sensu, gdyż takie auta będą czerpały energię z elektrowni zasilanych węglem.

Większość krajów europejskich w najbliższych latach całkowicie zrezygnuje z energii węglowej. Polska podejmie się tego w 2060 roku. Nasz kraj stanie się ostatnią węglową ostoją?

logo Tu się dzieje