18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To już nie jest śmieszne

Polacy przeżyją świąteczny dramat. Wszyscy łapią się za głowę

21.12.2019  17:53
Polacy przeżyją świąteczny dramat. Wszyscy łapią się za głowę
Polacy przeżyją świąteczny dramat. Wszyscy łapią się za głowę Fot: EAST NEWS

Polacy w okresie świątecznym mają niewiele powodów do uśmiechu. Od radości dzieli ich czyste załamanie sytuacją, której doświadczają. Problemy finansowe dotkną prawie całego kraju. 

Polacy przed Świętami Bożego Narodzenia są znerwicowani i zestresowani? Nic dziwnego, kiedy uroczystości się zbliżają, a pieniążków jak nie było -tak nie ma! 

Spore wydatki, ale Polacy widzą na horyzoncie, nie są pocieszające. Mało kto bierze przykład z prezydenta Andrzeja Dudy i wyprawia wyjątkowo skromne uroczystości. Większość krajan chce przeżyć te dni z przytupem. 

Polacy są załamani przed Świętami

Dane nie pocieszają, a statystyka nie jest po naszej stronie. Jak wynika z badań firmy Deloitte, na organizację Świąt w tym roku przeciętna rodzina wyda 1521 zł, czyli aż o 350 zł więcej niż przed rokiem. Dla wielu ludzi jest to suma zawrotna.

Wszystko ma źródło w znacznie wyższych cenach żywności, które jakby tego było mało - wciąż rosną! Dla przykładu - cukier jest droższy o 20 proc. więcej niż rok temu.

Mocno zdrożały również prawie wszystkie warzywa. Jest to pokłosie suszy, jaka dotknęła rolników wiosną. Wszystko sprawia więc, że przygotowanie prawie każdej potrawy jest o wiele kosztowniejsze niż normalnie. 

Prezenty, gotowanie i sprzątanie - ale za co to wszystko zrobić? Chyba wszyscy zadajemy sobie to pytanie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze