18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przywieźli zarazę?

Polacy z Wuhan już w Polsce. W samolocie 20 podejrzanych o koronawirusa

Emilia Waszczuk
03.02.2020  20:34
Polacy z Wuhan już w Polsce. W samolocie 20 podejrzanych o koronawirusa
Polacy z Wuhan już w Polsce. W samolocie 20 podejrzanych o koronawirusa Fot: Feng Kaihua/Xinhua News/East News

Trzydziestu Polaków zostało ewakuowanych z objętego kwarantanną Wuhan i sprowadzonych do Polski. Wszyscy przechodzą badania.

W niedzielę wieczorem trzydziestu Polaków, a wśród nich ośmioro dzieci, wróciło z Chin do Polski. Wszyscy to mieszkańcy Wuhan i okolic, gdzie panuje epidemia zabójczego koronawirusa 2019-nCoV.

Polaków sprowadzono najpierw do Francji, później do Wrocławia. Prosto z lotniska zostali przetransportowani do szpitala zakaźnego. Tam poddawani są obserwacji, pobrano też od nich próbki, mające wykazać, czy zarazili się koronawirusem.

Próbki zostaną przebadane we wtorek. Ale wyniki powinny być negatywne, bo żadna osoba nie miała objawów choroby

- powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kwarantanna? Kilka dni wystarczy

Nie wiadomo jeszcze, jak długo badani Polacy będą poddawani kwarantannie. Możliwe, że część z nich opuści szpital jeszcze w tym tygodniu! Czy to aby na pewno bezpieczne?

Przypomnijmy, pierwsze symptomy choroby pojawić się mogą nawet 14 dni po zakażeniu. Koronawirus u części chorych rozwija się zupełnie bezobjawowo. Tymczasem francuskie media informują, że aż 20 pasażerów, którzy ewakuowani byli z Wuhan tym samym samolotem co Polacy, ma objawy typowe dla chińskiego wirusa!

Przeczytaj więcej
Komentarze