18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus 2019-nCoV

Polacy z Wuhan przebadani. Minister przekazał informacje o ich stanie

Emilia Waszczuk
05.02.2020  09:23
Polacy z Wuhan przebadani. Minister przekazał informacje o ich stanie
Polacy z Wuhan przebadani. Minister przekazał informacje o ich stanie Fot: CHINATOPIX/Associated Press/East News

30 osób ewakuowanych z zamkniętego Wuhan wróciło do Polski i zostało poddanych badaniom. W środę rano wiceminister zdrowia przekazał informacje o stanie ich zdrowia.

Koronawirus 2019-nCoV zabija i zaraża kolejnych ludzi na całym świecie, ale nie Polaków. Jak na razie w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia śmiertelną chorobą.

Badania laboratoryjne, przeprowadzone na trzydziestu osobach sprowadzonych z Wuhan wykazały, że żadna z nich nie zaraziła się koronawirusem. Pozytywne informacje przekazał w środę rano wiceminister zdrowia.

W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych zakończyliśmy badanie materiału pobranego od trzydziestu pacjentów, którzy w niedzielę wrócili z miejscowości Wuhan. W żadnej z badanych próbek od 30 osób, które wróciły z Wuhan, nie stwierdziliśmy koronawirusa

- powiedział na konferencji prasowej Waldemar Kraska.

Ponowne badania

Wiceminister zaznaczył, że to nie koniec badań Polaków z Wuhan.

Będą w dalszym czasie pod opieką lekarzy szpitala klinicznego we Wrocławiu. Planujemy ponowne badanie pacjentów - powiedział.

Wstępne informacje o dobrym stanie zdrowia Polaków wydają się o tyle dobre, że - wbrew wcześniejszym zapewnieniom ministerstwa - pacjenci wcale nie zostali odizolowani i poddani kwarantannie - przebywają na ogólnodostępnym oddziale, w szpitalu klinicznym we Wrocławiu.

Według najnowszych informacji koronawirus zabił już prawie 500 osób. Ponad 25 tysięcy pozostaje zarażonych i hospitalizowanych.

Przeczytaj więcej
Komentarze