18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

prawda przeraża

Kwarantanna to kłamstwo! Polacy z Wuhan w zwykłym szpitalu

04.02.2020  21:12
Kwarantanna to kłamstwo! Polacy z Wuhan w zwykłym szpitalu
Kwarantanna to kłamstwo! Polacy z Wuhan w zwykłym szpitalu Fot: PAWE

Wbrew zapewnieniom ministra zdrowia, Polacy ewakuowani z Wuhan nie zostali umieszczeni w specjalistycznym szpitalu... leżą na ogólnodostępnym oddziale, w samym centrum Wrocławia.

W niedzielę do Polski wróciło 30 osób, na co dzień mieszkających w Wuhan. Z objętego kwarantanną miasta w Chinach zostali sprowadzeni specjalnym samolotem razem z obywatelami innych europejskich krajów. Już wiadomo, że na pokładzie była z nimi co najmniej jedna zarażona koronawirusem osoba.

Wedle zapowiedzi rządu, w tym ministra zdrowia, wszyscy ewakuowani z Wuhan Polacy mieli zostać szczegółowo przebadani, umieszczeni w izolowanym budynku i poddani kwarantannie.

Został dla nich przygotowany oddzielny budynek szpitalny. Są w pełni zabezpieczeni

- powiedział Łukasz Szumowski.

Okazuje się, że wszystko to... bzdura. Jak gdyby nigdy nic, na wyniki badań Polacy z Wuhan czekają w środku miasta, na ogólnodostępnym oddziale Wojskowego szpitala Klinicznego we Wrocławiu!

Kwarantanna po polsku

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", ewakuowani z Chin Polacy nie trafili ani do oddzielnego budynku, ani na odizolowany oddział. Zajmują miejsca w skrzydle na drugim piętrze oddziału chorób wewnętrznych. Pilnuje ich dwóch żołnierzy - nie mają żadnych zabezpieczeń, a i wejście na oddział nie jest w żaden sposób chronione.

To nie koniec rewelacji. Pacjenci przebywają w wieloosobowych salach, a to oznacza, że mogą zarażać siebie nawzajem. Ponadto mogą spacerować po całym oddziale!

Najlepszy szpital w Polsce

We Wrocławiu znajduje się szpital w pełni przystosowany do badania osób zarażonych niebezpiecznymi wirusami. Tam też badano dwa wcześniejsze przypadki, potencjalnego zarażenia koronawirusem. Mowa o Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego, w którym wydzielony jest oddział zakaźny. A jednak, Polaków z Wuhan skierowano do zwykłej placówki...

Czemu władze wybrały szpital, który - jak się wydaje - nie jest w żaden sposób przygotowany na ewentualną epidemię? Bo ponoć jest najlepszy w Polsce...

4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu został wytypowany jako jeden z najlepszych, zapewniając warunki sanitarne i bytowe do przeprowadzenia kwarantanny tych osób. Pacjenci przebywają w wyremontowanym oddziale z oddzielnym wejściem, a miejsce kwarantanny nie wymagało dodatkowej adaptacji. Placówka posiada wykwalifikowany, doświadczony personel medyczny zdolny do zapewnienia specjalistycznej opieki

- podało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Tymczasem specjaliści z Uniwersytetu Łódzkiego alarmują: polska służba zdrowia jest w tak złym stanie, że jeśli koronawirus do nas dotrze, szpitale same rozpętają epidemię!

Przeczytaj więcej
Komentarze