18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Bałem się, że umrę"

Polak z koronawirusem - WYWIAD

Wojciech Kozicki
06.03.2020  08:18
Polak chory na koronawirusa - pierwszy wywiad
Polak chory na koronawirusa - pierwszy wywiad Fot: Facebook/SE.pl

Koronawirus w Polsce stał się faktem, odnotowano pierwszy przypadek. Kim jest pacjent zero, który przebywa w Zielonej Górze? Pan Mieczysław postanowił zabrać głos w sprawie i udzielił pierwszego wywiadu. Opowiedział jakie są objawy choroby i jaki jest jej przebieg.

Epidemia koronawirusa w Polsce wisi w powietrzu. Pierwszy chory to pan Mieczysław Opałka! 66-latek pochodzi z miejscowości Cybinka w województwie lubuskim. Wrócił z Niemiec i zdiagnozował u siebie objawy choroby, więc zadzwonił po pomoc medyczną. Teraz postanowił udzielić pierwszego wywiadu.

Polak chory na koronawirusa

„Super Express” dotarł do pierwszego Polaka chorego na koronawirusa, który nadal jest odizolowany w szpitalu w Zielonej Górze. Wyznał, że odwiedzał w Niemczech córki i wrócił w niedzielę do kraju, a w autobusie czuł się dobrze. Wieczorem tego dnia poczuł jednak podejrzane zimno. Wystąpiła wysoka gorączka, która utrzymywała się do poniedziałku, gdy wyniosła 39,3.

Ponieważ wcześniej chorowałem na grypę, to pomyślałem, że zadzwonię do lekarza. Gdy już z nim rozmawiałem, to coś mnie tknęło i powiedziałem, że byłem w Niemczech, na obszarze, gdzie wykryto koronawirusa. On skierował mnie do sanepidu. Tak trafiłem do szpitala – powiedział pan Mieczysław w rozmowie z SE.pl

Do Cybinki przyjechała ekipa ratunkowa w kombinezonach ochronnych, a wkrótce pan Mieczysław otrzymał wstrząsającą diagnozę. Wyznał, że bał się, że umrze on oraz jego córki.

Gdy tylko mogłem zadzwoniłem do nich. Ulżyło mi, gdy dowiedziałem się, że z nimi wszystko w porządku. Nie mają żadnych objawów wirusa. One z kolei podtrzymują mnie na duchu – powiedział pan Mieczysław. (SE.pl)

Jak pisze SE.pl, pan Mieczysław czuje się coraz lepiej. Ciągle kaszle i ma wydzielinę w płucach, ale otrzymuje dużo leków. Twierdzi, że odwiedzający go lekarze wyglądają jak kosmici. Internauci przewidują, że zostanie korona-celebrytą, ale jak sam wyznał, o taką sławę się nie prosił

Tymczasem media ustaliły już, autokarem którego przewoźnika jechał pan Mieczysław. Podano, w których miastach wysiadali pasażerowie, którzy jechali razem z panem Mieczysławem.