18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia wisi w powietrzu

Polak uciekł z izolatki. Udał się w podróż

Wojciech Kozicki
15.03.2020  11:47
Pandemia koronawirusa czy epidemia głupoty - chory uciekł ze szpitala
Pandemia koronawirusa czy epidemia głupoty - chory uciekł ze szpitala Fot: Maciek Jonek/REPORTER/East News - Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w Polsce to już zabójcza epidemia, a tymczasem w kraju nasila się również plaga głupoty. Służby podały, że chociaż obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, liczba chorych rośnie, to zdarzają się kolejne ucieczki ze szpitali.

Epidemia koronawirusa daje nowe objawy… odbiera rozum? Fakt.pl podaje, że w nocy z czwartku na piątek Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chrzanowie przyjął mężczyznę, który był podejrzany o zakażenie koronawirusem. Trafił do kwarantanny w izolatce, ale uciekł z placówki medycznej.

Media podają, że mężczyzna mieszkał w Austrii i udał się tam po samowolnym opuszczeniu szpitala. Podobno, podczas ucieczki towarzyszyła mu żona. Twierdzi, że chciał jedynie otrzymać leki na nadciśnienie, a lekarka była wobec niego zbyt podejrzliwa, bo niedawno wrócił z Francji.

Finalnie, mężczyzna został zatrzymany przez policję w Austrii. Teraz on i jego żona zostali poddani kwarantannie. Nie wiadomo jeszcze, czy jest chory na koronawirusa.

Przypominamy, że to nie pierwszy taki przypadek w Polsce. Niedawno w Zakopanem ze szpitala uciekł pacjent, który mógł być nosicielem COVID-19! Wcześniej w Legionowie z kwarantanny uciekł chory, który mógł być zakażony koronawirusem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej