18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec laby

Polaków NIE STAĆ NA WAKACJE. Hotele świecą pustkami

19.05.2022  17:55
Wakacyjna drożyzna, Polacy rezygnują z wakacji
Wakacyjna drożyzna, Polacy rezygnują z wakacji Fot: Nicoleta Ionescu/Shutterstock

Inflacja tak mocno dała wszystkim po kieszeniach, że ledwo stać nas na przetrwanie. Z tej przyczyny Polacy w tym roku nie pocieszą się wakacyjnym wypoczynkiem. Wyjazd nad rodzime destynacje to za duży wydatek, hotele świecą pustkami.

Sezon wakacyjny nadchodzi, pandemia się skończyła i teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjechać i odpocząć. Nic poza... cenami! Wielu Polaków nie dostało podwyżek inflacyjnych, a wszystko jest tak drogie, że ludzi zwyczajnie nie stać na wypoczynek.

Wakacyjna drożyzna, Polacy rezygnują z wakacji

Wybieracie się nad morze Bałtyckie i już czekacie na tę pyszną rybkę ze smażalni? Najczęściej danie wcale nie okazuje się być aż tak smaczne, jak to sobie wyobrażaliście, a dodatkowo... kosztuje krocie. Za kilogram dorsza zapłacić możemy nawet 100 zł.

Nie lepiej jest w górach, co więcej - dania w góralskich restauracjach potrafią być jeszcze droższe, Nie poratują nas także przekąski. Takie przyjemności jak gofry, pizza, kebaby i zapiekanki to również koszt od 13 zł w przypadku słodkiego deseru, do 50 zł w przypadku reszty rzeczy.

Jak informuje portal gs24.pl - tygodniowy pobyt w średniej klasy hotelu w Międzyzdrojach to koszt nawet do 6 tys. zł od osoby. Tymczasem all inclusive w ofercie lat minute w Egipcie to "zaledwie" koszt maksymalnie do 4 tys. złotych. 

Dla przykładu koszt zakwaterowania w Karpaczu to często ok. 80 zł za noc od osoby. Turyści dla lokalnych mieszkańców są na wagę złota - szkoda, że przy pobieraniu zdecydowanie zbyt wysokich opłat nawet nie mrugną okiem. 

Nic więc dziwnego, że w takiej sytuacji Polacy rezygnują z wakacji. Obłożenie hoteli jest praktycznie zerowe, nikogo już nie stać na takie zbytki, kiedy wiele osób zwyczajnie martwi się o codzienne wyżywienie. No cóż - miłego lata.