18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Srogie kary

Policja POLUJE na Polaków! Dziś masz duże szanse na MANDAT

15.07.2022  16:36
Dziś grozi nam WYSOKI MANDAT
Dziś grozi nam WYSOKI MANDAT Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Policja zapoluje na Polaków już dzisiaj. Na drogach należy trzymać nerwy na wodzy i pilnować licznika, bowiem szykuje się "Kaskadowy pomiar prędkości"!

Na naszych drogach zrobi się dziś niebiesko. Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzają akcję "Kaskadowy pomiar prędkości", a to oznacza, że jeśli wybieracie się gdzieś na weekend - należy szczególnie pilność się przepisów.

Dziś grozi nam WYSOKI MANDAT

Na szczęście przed zapłaceniem srogiej i bardzo wysokiej kary pieniężnej może uratować nas zdrowy rozsądek. Ważne, żeby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego i nie szarżować podczas wyprawy za miasto.

W piątek, 15 lipca polska policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Kaskadowy pomiar prędkości". W akcji tej za znaczące przekroczenie prędkości grozi do 2500 zł kary. W dobie koszmarnej inflacji chyba nikogo nie stać na takie wybryki.

Największą uwagę funkcjonariusze będą zwracać rzecz jasna na niebezpiecznych kierowców, których przerasta przepisowa jazda. Pomiary będą prowadzone zarówno na trasach szybkiego ruchu przez mundurowych z grupy SPEED, jak i policjantów drogówki na najczęściej uczęszczanych "krajówkach". 

"Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań" - przekazuje policja na swoim portalu.

Miejmy nadzieję, że akcja ta przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków na polskich drogach. Od dawna wiadomo, że są one ogromnym, wakacyjnym problemem, który nie raz kończy się tragicznie.

logo Tu się dzieje