18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

żer

Policja gania ludzi w Wielkanoc. Tysiące złapanych, gigantyczne kary

05.04.2021  12:43
Policja łąpie ludzi w Wielkanoc. Wyszli na żer
Policja łąpie ludzi w Wielkanoc. Wyszli na żer Fot: CameraCraft/Shutterstock

Policjanci wyszli na żer, ścigają ludzi w Wielkanoc. W świąteczną niedzielę mundurowi dopadli kilka tysięcy osób. Dane KGP są zatrważające.

Pandemia trwa, ludzie wyjechali do swych rodzin, kościoły oblegane są przez wiernych, a bulwary, starówki i deptaki przez spacerowiczów. To właśnie te ostatnie stały się także miejscem wędrówek policyjnych patroli. Komenda Główna Policji podzieliła się danymi z Niedzieli Wielkanocnej - tylko za brak maseczki ukaranych zostało kilka tysięcy osób.

Policja łapie antymaseczkowców w Wielkanoc

Jak przekazał rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka, tylko w niedzielę policjanci wypisali aż 3 790 mandatów za brak maseczki na twarzy, oraz skierowali 442 wnioski o karę do sądu. 2 665 osób zostało jedynie pouczonych. Od początku pandemii mandaty za brak maseczki wlepiono już ponad 406 tysięcy razy, a policjanci podjęli ponad 3,6 mln interwencji!

Cały czas apelujemy o solidarność z chorymi i samodyscyplinę, aby zahamować transmisje wirusa. Pamiętajmy, że policjanci nie walczą z ludźmi, a z pandemią. Nie chcemy mieć powodów do karania

- powiedział insp. Mariusz Ciarka.

Za łamanie obostrzeń pandemicznych grozi mandat od policji w wysokości 500 złotych. Kara od sanepidu to już od 5 tysięcy do nawet 30 tysięcy złotych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej