18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec zabawy!

Policja kara za brak maseczek. Obezwładniają gazem i paralizatorem

13.12.2021  15:21
Policja atakuje za brak maseczek
Policja atakuje za brak maseczek Fot: Konfederacja Ostrowiec Świętokrzyski/Facebook

Policjanci w całym kraju ruszyli do sklepów i galerii handlowych, gdzie pouczają lub wręczają mandaty za nieprzestrzeganie obowiązujących restrykcji pandemicznych. Według najnowszych doniesień kilkukrotnie dochodziło już do incydentów z użyciem gazu pieprzowego lub paralizatora. Mundurowi przestali się patyczkować?

Rząd od początku grudnia ostrzega, że policja i sanepid ruszą do sklepów, galerii czy restauracji, by zweryfikować między innymi przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek. Mundurowi już teraz przeprowadzają kontrole, korzystając co pewien czas z rozwiązań siłowych.

Nagranie z Ostrowca Świętkorzyskiego potwierdza, że funkcjonariusze nie zamierzają patyczkować się z osobami, które lekceważą pandemiczne obostrzenia. Podczas 10-minutowego filmu opublikowanego przez Konfederację widać, jak dwóch policjantów upomina mężczyznę za brak maseczki. Ten po prośbie zakłada ją, lecz bez zasłonięcia nosa. Wtedy dochodzi do słownej sprzeczki.

Proszę mnie puścić! Dziecko mam, 12-latkę, w sklepie - krzyczy mężczyzna.

Po kilku minutach mężczyzna zostaje obezwładniony z użyciem gazu pieprzowego. Następnie, policjanci odprowadzają go do wyjścia.

Policjanci pilnują maseczek

Do zdarzenia w rozmowie z polsatnews.pl odniosła się asp. Ewelina Wrzesień, rzecznik KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak podkreśla, interwencja została przeprowadzona prawidłowo, a "gdyby 37-latek postępował zgodnie z poleceniami policjantów, zdarzenie być może zakończyłoby się inaczej".

Poruszał się po galerii handlowej bez maseczki. Mundurowi podali mu podstawę prawną i faktyczną działań, ale mężczyzna nie chciał podać danych osobowych, nie reagował na polecenia i próbował się oddalić - przekazała portalowi polsatnews.pl.

Spore emocje wywołała też interwencja z Zamościa. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać jak policjanci zatrzymują mężczyznę bez maseczki przy użyciu paralizatora. Zdaniem policjantów, mężczyzna stawiał opór, a także zaatakował innego funkcjonariusza.