18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus atakuje

Policja ma poważny problem. Coraz więcej funkcjonariuszy choruje

15.04.2020  17:53
Policja ma poważny problem. Coraz więcej funkcjonariuszy choruje
Policja ma poważny problem. Coraz więcej funkcjonariuszy choruje Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Policja ma poważny problem. Coraz więcej funkcjonariuszy zachorowało na koronawirusa, a jeszcze większa ich liczba trafiła na kwarantannę. 

Policja znajduje się na pierwszej linii walki z koronawirusem. Funkcjonariusze nie mogą pracować zdalnie, dlatego ich poświęcenie jest naprawdę duże. COVID-19 to podstępna choroba, która atakuje bezlitośnie.

Coraz więcej policjantów zmaga się z zakażeniem koronawirusem. Już 100 funkcjonariuszy ma potwierdzony badaniem laboratoryjnym COVID-19. Jakby tego było mało, ponad 2 tys. przebywa na kwarantannie.

Policja walczy z koronawirusem

Policjanci apelują, aby ich nie oszukiwać i przez to nie narażać na zakażenie koronawirusem. Przede wszystkim proszą też obywateli o stosowanie się do odgórnych zaleceń, które wydawane są dla naszego dobra.

Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki. Pamiętajmy o tym. Liczymy na wzajemne zrozumienie

- mówi rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. 

Policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Nie chcemy mieć powodów do karania, dlatego w pierwszej kolejności apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń. [...] Nikt z nas nie wie, czy jest nosicielem, a co za tym idzie może zarażać inne osoby

- tłumaczył policjant.

Przypominamy, że jeśli policjant stwierdzi, że nie stosujemy się do ograniczeń, może wymierzyć nam karę grzywny w wysokości od 5 do 30 tys. złotych. Nie narażajmy się bez sensu, dla wspólnego dobra.

Przeczytaj więcej
Komentarze