18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżcie babcie i dziadków!

Masowo oszukują Polaków! Uważajcie "na policjanta"

14.05.2020  15:57
Masowo oszukują Polaków! Uważajcie "na policjanta"
Masowo oszukują Polaków! Uważajcie "na policjanta" Fot: shutterstock.com

Kiedyś oszuści wykorzystywali metodę "na wnuczka". Teraz poszli krok dalej i używają munduru i odznaki do wyłudzania pieniędzy od osób starszych i samotnych. Oto jak przebiegają ich działania.

Polska Agencja Prasowa 14 maja poinformowała o kolejnym przypadku wyłudzenia pieniędzy "na policjanta". Według raportu policyjnego od 78-latki wyłudzono 28 tysięcy złotych oszczędności. Do sytuacji doszło w Zielonej Górze, a tamtejsza policja apeluje o ostrożność i szuka przestępców odpowiedzialnych za ten karygodny czyn.

Uważajcie na oszustów. Tym razem naciągają "na policjanta"

Oszust, podając się za funkcjonariusza CBŚ w rozmowie telefonicznej, najpierw wypytał starszą kobietę, czy ma oszczędności, a jeśli tak, to w jakim banku. Następnie ją poinformował, że pieniądze są zagrożone i najlepiej jak je wypłaci, a potem przekaże "policjantowi", który się po nie zgłosi. Nakazał dyskrecję, gdyż akcja jest tajna i ma nie wzbudzać niczyich podejrzeń.

"Pokrzywdzona pojechała taksówką do banku, zlikwidowała lokatę, wypłaciła 8 tys. zł i oddała fałszywemu policjantowi. Następnego dnia rano zatelefonował ponownie ten sam oszust i powiedział, że reszta pieniędzy też jest zagrożona. Kobieta ponownie wykonała jego polecenia, wypłaciła z banku i oddała mu 20 tys. zł" - zrelacjonowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Funkcjonariuszka dodała, że 78-latka zgłosiła się na policję po tym, gdy historii wysłuchał jej siostrzeniec. Mężczyzna po odwiedzinach u 78-latki szybko zdał sobie bowiem sprawę, że kobieta została oszukana przez nieznanych sprawców.

Policja szuka sprawców i kolejny raz apeluje o rozwagę i ograniczone zaufanie do obcych. Przypomina również rodzinom poszkodowanych, by ci zwracali szczególną uwagę na swoich bliskich i przestrzegali ich przed takimi sytuacjami.

"Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję" - powiedziała Barska.

Przeczytaj więcej
Komentarze