18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brutalna interwencja

Policja pobiła imprezowiczów w klubie! "Eskalacja emocji"

11.02.2021  15:03
Policjanci zaatakowali imprezowiczów

Akcja „otwieraMY” objęła już całą Polskę. Walczący o przetrwanie przedsiębiorcy otwierają swoje lokale mimo obowiązujących koronawirusowych restrykcji. Na tłumienie tego typu imprez wysyłani są funkcjonariusze, którzy często nie szczędzą agresji.

Klub Ambra w Blichowie zorganizował w sobotę imprezę, mimo panujących restrykcji pandemicznych. W lokalu pojawiło się kilkaset osób. Po mniej więcej dwóch godzinach zabawę przerwała policja, która przybyła wraz z pracownikami sanepidu.

Przestępcy z policji postanowili zablokować wszystkie schody i drzwi, aby nie było możliwości przemieszczania się. Namawiali do bezpodstawnego opuszczenia lokalu - donoszą właściciele lokalu.

Właściciele nie przestraszyli się policyjnego nalotu i po interwencji wznowili imprezę, która trwała do około 2 w nocy.

Policjanci zaatakowali imprezowiczów

Nagrania z monitoringu oraz relacje świadków potwierdzają, że płocka policja podczas interwencji nadużywała swoich uprawnień. Podczas rozmowy z petronews.pl oficer prasowa KMP w Płocku starała się wyjaśnić całą sytuację.

Grupa kilkudziesięciu osób zachowywała się agresywnie i wulgarnie w stosunku do funkcjonariuszy. Osoby siłą chciały ponownie wejść do lokalu. Wobec jednego z agresywnych mężczyzn, który kilka razy wzywany był do zachowania zgodnego z prawem, policjanci zmuszeni byli użyć siły fizycznej - relacjonuje rzecznik policji.

Jak przyznaje rzecznik płockiej KMP, jeden z mężczyzn został obezwładniony przy użyciu pałki policyjnej. Zasadność użycia broni jest obecnie weryfikowana.

Podczas interwencji nikt nie został zatrzymany. Do sądu trafiło 29 wniosków o ukaranie za brak maseczek. Wystawiono również kilka mandatów.