18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą mandaciki

Policja pójdzie do galerii. Nowa decyzja Morawieckiego

Bartłomiej Ciepielewski
01.12.2020  10:13
Policyjny szturm na galerie handlowe
Policyjny szturm na galerie handlowe Fot: ŁUKASZ SZELĄG/REPORTER

Premier postanowił wysłać służby mundurowe do pilnowania galerii. Funkcjonariusze mają kontrolować przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Wypisywane będą mandaty.

Galerie handlowe przeżyły w sobotę ogromny szturm. Nadal jednak obowiązuje w nich reżim sanitarny. Na powierzchni 15 metrów kwadratowych może znajdować się tylko jedna osoba. Konieczne jest też noszenie maseczek oraz regularna dezynfekcja. W najbliższym czasie stosowanie się do obostrzeń skontrolują policjanci.

Mandaty w galeriach handlowych

Przed świętami także policja może liczyć na spore zyski finansowe. Zwiększona liczba klientów to szansa na wystawienie rekordowej liczby mandatów.

Premier jeszcze w sobotę zlecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęcie działań na rzecz kontroli w tych punktach handlowych, czy rzeczywiście przestrzegane są zasady – poinformował Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Jak zaznaczył, obostrzenia dotyczą zarówno właścicieli sklepów, jak i klientów. Nieprzestrzeganie reguł będzie wiązało się z karami finansowymi. Kara za brak maseczki na terenie sklepu może wynieść nawet 500 złotych.

Wzmożonych kontroli w galeriach handlowych należy spodziewać się już w przyszły weekend. W związku z tym, że 6 grudnia wypada niedziela handlowa, policjanci mogą liczyć na mandatowe żniwa.

Przeczytaj więcej
Komentarze