18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

po co im ten sprzęt?

Policja zbroi się DO TŁUMIENIA ZAMIESZEK. Kupują m.in. armatki wodne

13.04.2020  14:04
Policja zbroi się DO TŁUMIENIA ZAMIESZEK. Kupują m.in. armatki wodne
Policja zbroi się DO TŁUMIENIA ZAMIESZEK. Kupują m.in. armatki wodne Fot: Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl (CC-BY-SA-3.0) /Wikipedia

Dziesiątki milionów złotych wyda polska policja na nowy sprzęt dla prewencji. Co ważne, będą to typowe wozy wykorzystywane do tłumienia zamieszek.

Czyżby polskie władze przewidywały wielki konflikt lub niechciane ruchy obywateli? Nie wiadomo. Wiadomo, że społeczeństwo niedługo może się zbuntować i wyjść na ulice - rząd wbrew woli większości Polaków, chce przeprowadzać wybory w maju, mimo szalejącej pandemii. Nie wprowadzają też stanu klęski żywiołowej, a już wyprowadzili wojsko na ulice i ograniczają wolności ludzi.

Policja się zbroi

W tych ciężkich czasach Polskę obiega wiadomość, która może niepokoić. Policja się zbroi i to nie w byle jaki sprzęt. Kupują między innymi armatki wodne, potrzebne w czasach zamieszek do rozpędzania tłumów.

Policja planuje zakup 5 wozów mogących przewieźć ładunek 9000 litrów wody przy prędkości jazdy 90 km/h. Armatki będą kosztowały 20 milionów złotych. Do tego mundurowi wyposażają się w specjalne radiowozy wypadowe, które pomieszczą 7 funkcjonariuszy ze sprzętem oraz wyposażone będą w nowe technologie. Kontrakt opiewać ma na 124 tego typu auta.

Przeczytaj więcej
Komentarze