18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Udana akcja policji

Przemytnicy migrantów zatrzymani. 20 tys. złotych za osobę?!

28.11.2021  11:56
Przemytnicy zatrzymani przez polską policję
Przemytnicy zatrzymani przez polską policję Fot: Podlaska Policja/Twitter

Zarówno w Polsce, jak i innych europejskich krajach od niedawna swój biznes rozkręcają nielegalni przemytnicy migrantów, zwani kurierami. W niedzielę polska policja poinformowała o zatrzymaniu pięciu osób, przewożących obcokrajowców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Za jeden transport zarabiają nawet do 5 tysięcy euro.

Podlaska policja informuje, że w weekend zatrzymano pięciu kurierów usiłujących dostarczyć na zachód nielegalnych migrantów. Do zatrzymań doszło w Tonkielach, Berżnikach, Zalesiu, Bielsku Podlaskim, a także niedaleko wsi Oleksze.

W sobotę w Zalesiu policjanci zauważyli w lesie samochód z 5 osobami nielegalnie przebywających w Polsce. Jego kierowca uciekł. Został zatrzymany na stacji benzynowej. Mundurowych w poszukiwaniu obywatela Ukrainy wspierał pies tropiący - informuje podlaska policja.

W Tonkielach funkcjonariusze zatrzymali kierowcę z Ukrainy, który próbował "przemycić" obywatela Sri Lanki. W Berżnikach i Bielsku Podlaskim schwytano kurierów, którzy przewozili Irakijczyków.

Podczas kontroli na terenie powiatu bielskiego "wpadł" obywatel Tadżykistanu, który usiłował nielegalnie przewieźć czterech Irakijczyków. Mężczyzna posługiwał się podrobionymi, bułgarskimi dokumentami, które jak twierdzi, kupił przez Internet za 50 euro.

Przemytnicy migrantów zarabiają fortunę

Agencja AP informuje, że podobne próby przemytu ludzi notowane są na terenie całej Europy. Ostatnio do masowych zatrzymań doszło w Austrii, gdzie grupa obywateli pochodzących z Ukrainy, Mołdawii i Uzbekistanu łącznie przewiozła około 700 nielegalnych migrantów.

Zatrzymani pobierali od 4 do 5 tysięcy euro za transport jednej osoby. Migranci byli kuszeni za pomocą ogłoszeń w mediach społecznościowych. Tam oferowano im pracę na stanowisku kierowcy za około 3 tysiące euro miesięcznie.

Czytaj także