18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostra walka z wirusem

Polityk PiS chce oznaczać chorych jak świnie

Wojciech Kozicki
18.04.2020  13:55
Polityk PiS walczy z koronawirusem - naczytał się za dużo "Dżumy"?
Polityk PiS walczy z koronawirusem - naczytał się za dużo "Dżumy"? Fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER/East News

Albert Camus i jego książka „Dżuma” to inspiracja dla polityków PiS? W czasach koronawirusa planują oznaczać domy chorych. Województwo podlaskie chce w ten sposób przekazywać rzetelne informacje mieszkańcom regionu.

Politycy PiS są ostatnio aż za bardzo "kreatywni". Jeśli sądziliście, że tarcza antykryzysowa jest szczytem ich możliwości, to znów was zaskoczą. Najpierw apelowali, by mimo epidemii wpuszczać ludzi do kościołów, a teraz chcą oznaczać domy chorych.

Podlasie i walka z koronawirusem

Na ten kontrowersyjny pomysł wpadł starosta powiatu wysokomazowieckiego w województwie podlaskim Bogdan Zieliński. Jak donosi Radio ZET, już wcześniej wskazywał w mediach społecznościowych miejscza, gdzie mieszkają osoby chore na koronawirusa. Teraz chce iść o krok dalej i lada moment może dojść za daleko.

Teraz wpadł na kolejny pomysł - chce, by ich domy bądź wejścia do mieszkań były oznaczone, tak jak gospodarstwa rolne, w których wystąpił Afrykański Pomór Świń  - podaje radiozet.pl.

Zieliński uważa, że mieszkańcy powiatu mają prawo wiedzieć, kto jest chory na COVID-19, a oznaczanie domów zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców regionu, pracowników służby zdrowia, listonoszy, policjantów i osób wywożących śmieci.

Oczywiście według mnie to nie jest aż tak jawne, bo to nie jest pokazywanie z imienia i nazwiska, ale staram się to realizować w taki sposób, że przynajmniej miejscowość, z której dana osoba pochodzi, żeby tę miejscowość wskazać. A ludzie, którzy w tej miejscowości mieszkają, oni już doskonale wiedzą sami, kto jest właśnie na przykład osobą zakażoną, bo to jest małe środowisko – powiedział Zieliński.

Przeczytaj więcej
Komentarze