18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

odleciał

Polityk PiS ogłasza: JEST LEK NA KORONAWIRUSA. To eucharystia

13.08.2020  19:53
Polityk piS ogłasza lek na koronawirusa: to eucharystia
Polityk piS ogłasza lek na koronawirusa: to eucharystia Fot: Stokkete/Shutterstock

Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski znalazł lek na koronawirusa. Jest jeden specyfik, który w stu procentach uchroni nas przed zakażeniem - to eucharystia.

Historia zna przypadki duchownych, którzy głosili, że koronawirus to odwet Boga za grzechy, w tym cudzołóstwo, a później sami się pozakażali. Tak było między innymi z polskim biskupem, który wczesną wiosną oznajmił, że SARS-COV-2 jest "karą za homoseksualizm i pedofilię", po czym sam trafił do szpitala i walczył z COVID-19.

Były już masowe zakażenia w świątyniach, byli księża i zakonnice zakażający się od siebie... O żadnej z tych historii nie słyszał chyba jednak burmistrz Gostynina. A szkoda.

Eucharystia chroni przed koronawirusem?

Jest sierpień, przez Polskę zmierzają właśnie tłumy pielgrzymów, kroczących na Jasną Górę. Co ciekawe, nie obowiązują ich żadne obostrzenia związane z epidemią. Nikt nie nosi maseczek, nie zachowuje dystansu, nie ma mowy o częstym myciu rąk, a co dopiero mówić o zakazie zgromadzeń. Zdjęciem z takim właśnie niezabezpieczonym tłumem pielgrzymów pochwalił się burmistrz Gostynina. Pan polityk pokazał oczywiście ludzi przechodzących przez jego miasto. A to zdenerwowało mieszkańców.

Zaczęli dopytywać, co z panującą epidemią i czy nagły napływ tłumu, który nie przestrzega żadnych zasad, nie jest zagrożeniem. Pan burmistrz Kalinowski mocno się tymi uwagami obruszył i oznajmił: nic przed zarazą nie chroni tak, jak modlitwa i eucharystia.

Pamiętaj że żadna maseczka ani mydło nie daje 100 procentowej gwarancji na ochronę a różaniec, krzyżyk na szyi i niedzielna Eucharystia już tak (pisownia oryginalna - red.)

- odpowiedział burmistrz, zamieszczając specjalną grafikę.

Burmistrz vs koronawirus
Burmistrz vs koronawirus
Przeczytaj więcej
Komentarze