18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Konsekwencje

Polska ZAMKNIE GRANICĘ?! Wszystko przez wojnę

31.03.2022  15:26
Polska zamknie granicę z Białorusią?!
Polska zamknie granicę z Białorusią?! Fot: Jakub Kaminski/East News

Wojna w Ukrainie wpływa na wiele aspektów naszego życia. Teraz być może Polska zdecyduje się na zamknięcie granicy z Białorusią. To przysłużyłoby się ukraińskiej sprawie.

Białoruś oficjalnie nie przystąpiła jeszcze do wojny z Ukrainą, ale wszyscy są świadomi tego, że reżim Łukaszenki popiera decyzje Władimira Putina. Z uwagi na to ukraińskie władze mają do Polski wielką prośbę.

Polska zamknie granicę z Białorusią?!

Jak poinformował w czwartek ambasador Ukrainy w Warszawie Andrij Deszczyca - Ukraina negocjuje z Polską kwestię zamknięcia granicy między Polską a Białorusią. Jak podkreśla ambasador, nie jest konieczne czekanie na Unię Europejską. Taka decyzja pozwoli całkowicie zablokować wszelkie dostawy do Federacji Rosyjskiej, co bezdyskusyjnie pomogłoby w walce z armią najeźdźcy. 

Ambasador Ukrainy przekazał też, że zaapelował do Litwy, Łotwy i Estonii, "aby jednocześnie te kraje zamknęły swoje granice z Federacją Rosyjską i Białorusią". Ambasador ma nadzieję, że jego apele odniosą pożądany skutek.

Myślę, że ta decyzja zostanie podjęta. Wtedy nie będziemy musieli czekać na Unię Europejską i całkowicie zablokujemy wszelkie dostawy do Federacji Rosyjskiej

– stwierdził Deszczyca.

Myślicie, że faktycznie kraje te zdecydują się na samowolną decyzję, bez czekania na reakcję Unii Europejskiej?

Czytaj także