18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stan alarmowy w Polsce

Zapora na granicy z Rosją. "Ataki są pewne"

Wojciech Kozicki
07.10.2022  13:04
Polska buduje zaporę na granicy z Rosją. "Ataki nieuniknione"
Polska buduje zaporę na granicy z Rosją. "Ataki nieuniknione" Fot: Piotr Molecki/East News

Rosja zaatakuje Polskę? W piątek w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik ujawnił, że Polska zbuduje barierę na całej granicy z Rosją. Dodał, że „kolejne ataki hybrydowe są pewne”.

Polska obawia się ataku ze strony Rosji? Maciej Wąsik w Polskim Radiu ogłosił, że Straż Graniczna w przyszłorocznym budżecie ma zagwarantowane środki na budowę zapory perymetrycznej na granicy z Rosją. Podkreślił, że czas gra kluczową rolę, bo „kolejne ataki hybrydowe na polską granicę są nieuniknione”.

Zapora na granicy w Rosją. Realne zagrożenie dla Polski?

O budowie zapory elektronicznej mówiło się już we wrześniu, ale teraz jej powstanie zapowiedziano oficjalnie. To już pewne, że nowoczesna zapora będzie służyć do ochrony granicy z obwodem kaliningradzkim. Uzasadniając budowę zapory, Wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki wyjaśnił, że „Rosja jest sąsiadem bardzo niestabilnym, dokonującym wręcz aktu terroru na swoich sąsiadach".

Wąsik zaznaczył, że „"na razie nie ma potrzeby budowania innej zapory niż elektroniczna". Ostrzegł również, że wiosną 2023 roku kryzys na granicy polsko-białoruskiej może znów eskalować.

Uważam, że kolejne ataki hybrydowe na granicę Polski są pewne. Musimy stać twardo, pokazywać opór i zrobić coś z tymi pożytecznymi idiotami, którzy ciągle działają w interesie Putina. Ubolewam, że są wśród nich eurodeputowani, tacy jak Janina Ochojska – powiedział Wąsik  w audycji „Sygnały Dnia”.

Czy rząd ukrywa coś przed Polakami i spodziewa się CZEGOŚ? Przypomijmy, że wczoraj premier Morawiecki ogłosił stan alarmowy Bravo w Polsce i "służby mają być w gotowości".

Czytaj także