18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie chcą nas

Polacy uznani za zagrożenie! ROZNOSZĄ KORONAWIRUSA

Emilia Waszczuk
02.08.2020  17:17
Polacy niebezpieczni przez koronawirusa
Polacy niebezpieczni przez koronawirusa Fot: Novikov Aleksey/Shutterstock

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest tragiczna, dodajemy ją do "czerwonej listy" - zdecydowały władze Ukrainy. Co to znaczy?

Epidemia koronawirusa trwa, a Polska zdecydowanie z nią sobie nie radzi. Już za chwilę może się okazać, że wyjazdy do naszego kraju (a także wyjazdy Polaków do innych państw) staną się niemal niemożliwe. Ważną decyzję w tej sprawie już podjęła Ukraina.

Choć teoretycznie granice zostały otwarte, wszystkie państwa co chwilę aktualizują listy krajów, do których/z których wstęp nie jest możliwy lub jest utrudniony. W ostatnich tygodniach Polska z list tych zaczynała znikać, teraz sytuacja się odwraca.

Polacy niebezpieczni

Ministerstwo Zdrowia Ukrainy zdecydowało właśnie o nałożeniu restrykcji na przejazdy przez polsko-ukraińską granicę. Polacy i osoby w Polsce przebywające, zostali uznani za potencjalnie niebezpiecznych. Każdy, kto zechce wjechać do naszych sąsiadów z Polski, będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę. Poza Polską do tak zwanej "czerwonej strefy" dopisano także Gruzję i Cypr.

Przeczytaj więcej