18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dla Polaków zabraknie?

Polska oddała szczepionki do Afryki. "Darowizna"

Wojciech Kozicki
29.09.2021  20:42
Polska oddaje swoje szczepionki Afryce. MSZ wyjaśnia
Polska oddaje swoje szczepionki Afryce. MSZ wyjaśnia Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Czwarta fala zakażeń koronawirusem uderzyła w Polskę, a Ministerstwo Zdrowia zapowiada epidemiczną hekatombę. Rząd apeluje do Polaków, by się szczepili i prognozuje ciężkie czasy, a jednocześnie oddał 100 tys. szczepionek Astra Zeneca do Egiptu.

Ministerstwo Zdrowia apeluje, by Polacy szczepili się intensywniej i zapowiada trzecią dawkę szczepionki. Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że polski rząd wysłał do Kairu ogromny transport szczepionek Astra Zeneca. Oddaliśmy do Afryki ponad 100 tys. dawek preparatu. Wcześniej oddawaliśmy też szczepionki na Ukrainę.

Polska wysyła szczepionki do Afryki. Darowizna dla Egiptu

MSZ uspokaja, że Polakom szczepionek nie zabraknie. Resort wyjaśnił również, że przeciwdziałanie chorobie i jej skutkom wymaga wysiłków na poziomie ogólnoświatowym, a „zwiększenie liczby zaszczepionych osób w skali globalnej to ważny krok w walce z pandemią w wymiarze światowym”.

Ponad 100 tys. szczepionek przeciw COVID-19 wylatuje dziś z Warszawy do Kairu. Darowizna szczepionek dla Egiptu to wyraz solidarności z ważnym partnerem Polski w Afryce północnej – poinformowało MSZ na Twitterze.

Rząd podkreśla, że transport szczepionek do Egiptu to DAROWIZNA i symboliczny wyraz wsparcia i solidarności z kontynentem afrykańskim. Wcześniej Polska wysłała już do Egiptu sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej, a także pierwszą partię szczepionek, która trafiła do Kenii (szczepionki były przekazane m.in. do Wietnamu, Tajwanu, Uzbekistanu, Ukrainy, Australii i Norwegii).