Aktualne informacje i dane

Rośnie liczba zgonów. Polska przegrywa z epidemią

Wojciech Kozicki
29.03.2020  14:31
Koronawirus w Poslce i nowe dane od Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Poslce i nowe dane od Ministerstwa Zdrowia Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce nadal się rozprzestrzenia, ciągle pojawiają się nowe informacje od Ministerstwa Zdrowia i odnotowywane są kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Rano w niedzielę 29 marca poinformowano, że zmarła kolejna osoba, ale to nie koniec złych wiadomości. Jest kolejny zgon i kolejne przypadki zachorowań.

Liczba przypadków koronawirusa w Polsce nadal rośnie, a epidemia wydaje się nie do zatrzymania. Ministerstwo Zdrowia w niedzielę 29 marca po raz kolejny podało aktualne informacje o liczbie zakażeń. Niestety, zanotowano kolejny wzrost. Ok godziny 14:30 mamy 54 nowe przypadki i kolejny zgon. 82-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Raciborzu.

Mamy 54 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało Ministerstwo Zdrowia w niedzielę ok. godziny 14:30.

Na tym jednak nie koniec. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił prognozy, kiedy może nastąpić szczyt zachorowań w Polsce, a premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla CNN ujawnił, ilu Polaków zachoruje na COVID-19.

Przeczytaj więcej
Komentarze