18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy specyfik

Polska szczepionka na Covid-19. Będzie najlepsza?

23.11.2021  20:36
Polska szczepionka na Covid-19
Polska szczepionka na Covid-19 Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Wkrótce na rynek szczepionek trafi specyfik stworzony przez polskich naukowców. Już w grudniu będzie można z niego skorzystać. Myślicie, że dotychczasowi sceptycy rzucą się na tę możliwość?

W programie "Sedno Sprawy" w Radiu Plus gościem był dr n. med. Grzegorz Cessak, farmaceuta, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL), członek Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków (EMA). Specjalista opowiedział nie tylko o skuteczności szczepionek na Covid-19, ale także o najnowszym szczepieniu, które już w grudniu będzie wprowadzone do Polski.

Polska szczepionka na Covid-19

Czy można liczyć na to, że polska szczepionka na koronawirusa będzie najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą ze wszystkich dostępnych? Do takich pytań i wątpliwości również się odniósł.

To jest troszeczkę bardziej tradycyjna szczepionka, ale mimo wszystko innowacyjna, podjednostkowa, z tych starszych typów szczepionek. Bardzo skuteczna, powyżej 90 proc. skuteczności, która ma substancję adiuwant, taką substancję przyspieszającą naszą reakcję immunologiczną

- opowiedział o polskiej szczepionce gość programu "Sedno Sprawy".

Spodziewamy się, że zatwierdzenie tej szczepionki będzie w połowie grudnia czy jeszcze w grudniu i ta szczepionka, jest planowana i zakupiona przez Polskę, a także zakontraktowana. Spodziewamy się, że jeszcze w grudniu ona dotrze do Polski i będzie można nią szczepić. Na razie jest jako szczepienie podstawowe. To jest tradycyjna szczepionka

- poinformował dr Cessak.

Myślicie, że faktycznie zacznie cieszyć się ona zainteresowaniem osób do tej pory sceptycznych?

Czytaj także
Przeczytaj więcej