18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straż Graniczna i nowe decyzje

Polska wydali imigrantów. Dokąd trafią?

Wojciech Kozicki
16.11.2021  14:46
Kryzys na granicy białoruskiej. Polska będzie deportować imigrantów do...
Kryzys na granicy białoruskiej. Polska będzie deportować imigrantów do... Fot: LEONID SHCHEGLOV/AFP/East News

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej i nowe informacje. Rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska na konferencji prasowej zapowiedziała, że Polska podjęła decyzję o wydaleniu sporej grupy cudzoziemców. Dokąd zostaną odesłani?

Co Polska zrobi z imigrantami, którzy są już po polskiej stronie granicy? Ppor. Anna Michalska ujawniła na konferencji prasowej, że wobec 29 cudzoziemców Straż Graniczna wydała postanowienia o wydaleniu z Polski. Potwierdzono, że te osoby zostaną wpisane do Systemu Informacyjnego Schengen, co oznacza, że przez 3 lata nie będą mogły wjechać do Polski i całej strefy Schengen.

Straż Graniczna będzie deportować imigrantów

Straż Graniczna przekazała na konferencji prasowej, że poza decyzją o wydaleniu grupy imigrantów, zdecydowano także o objęciu ochroną międzynarodową 36 osób. Poinformowano również, że w ośrodkach dla uchodźców przebywa 1857 osób, spośród których 1060 złożyło wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. Wśród tych osób jest 651 obywateli Iraku oraz 171 Afgańczyków.

Według informacji podanych przez Straż Graniczną w tym roku deportowano 314 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę oraz 150 osób, które organizowały nielegalne przejście przez granicę. Jak dodała Anna Michalska w najbliższym tygodniu Straż Graniczna planuje deportować kolejnych 27 cudzoziemców, w tym 11 organizatorów przekroczeń granicy – podaje Polsat News.

Straż Graniczna planuje zwiększyć liczbę miejsc dla uchodźców w obozach. W grudniu otworzony zostanie ponownie ośrodek w Białej Podlaskiej. Baza noclegowa dla imigrantów zwiększy się o kilkadziesiąt miejsc.

Czy działania Straży Granicznej pozwolą rozwiązać kryzys na granicy? Czas ucieka, bo Aleksandr Łukaszenka zapowiedział już „działania odwetowe” wobec Polski.

Czytaj także