18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wsparcie dla żołnierzy

Polska wyśle Ukrainie... milion świętych medalików!

22.08.2022  15:13
Polska wyśle Ukrainie święte medaliki. Ordo Iuris tak pokona Putina?
Polska wyśle Ukrainie święte medaliki. Ordo Iuris tak pokona Putina? Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Trwa wojna w Ukrainie, a Ukraińcy pilnie potrzebują broni, amunicji i środków medycznych. Polska chce udzielić wsparcia i wyśle… medaliki ze świętym Archaniołem za kilkaset tysięcy złotych. Zbiórka na pomoc Ukrainie powiązana z Ordo Iuris pomoże pokonać Rosję? A może po prostu ktoś liczy, że Putin umrze ze śmiechu?

Nietypowa pomoc dla Ukrainy. Jak ujawnia Gazeta Wyborcza, fundacja „Polska katolicka, nie laicka” powiązana z Ordo Iuris, zbiera pieniądze na wsparcie dla ukraińskich żołnierzy. Nie wyślemy im jednak amunicji, leków, jedzenia ani broni. Mają dostać od Polaków milion medalików ze świętym Archaniołem. Na awersie medalika znajdzie się ikona Matki Bożej Zarwanickiej Jeśli ktoś zdecyduje się wpłacić darowiznę, zostanie w jego imieniu zapalona świeca w sanktuarium w Zarwanicy na Ukrainie i zostanie odprawiona Msza w jego intencji.

Zbiórka i pomoc dla Ukrainy. Wyślemy święte medaliki

Fundacja „Polska katolicka, nie laicka” planuje zebrać 550 tysięcy złotych na zakup medalików dla Ukraińców. Tym samym jeden medalik ma kosztować 55 groszy. Gazeta Wyborcza próbowała nawiązać kontakt z fundacją, ale jej siedziba przy Krakowskim Przedmieściu podobno jest pusta i nikt nie odbiera fundacyjnych telefonów.

Święty Michał jest Archaniołem, którego przyzywamy w naszej walce przede wszystkim na polu duchowym. Jest patronem min. policjantów, żołnierzy oraz Ukrainy. W Apokalipsie św. Jana Apostoła ukazany jest jako stojący na czele hufców niebieskich walczących zwycięsko z szatanem i jego zwolennikami. Nie możemy zostawić samych chrześcijan z Ukrainy w ich poczuciu „całkowitej bezsilności” wobec najeźdźcy, który przypomina im o tylu prześladowaniach wobec ich Wiary – napisała fundacja na swojej stronie internetowej.