18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Premier zdecydował

Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów

25.02.2022  15:16
Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Rosji
Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Rosji Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych. Do tej pory to właśnie z polskiego korytarza powietrznego korzystali ci, którzy nie mogli przelecieć nad zamkniętą przestrzenią Ukraińską. 

Koniec rosyjskich lotów nad Polską! Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że polski rząd zamierza zamknąć przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych. Decyzja ta jest oczywiście bezpośrednio związana z agresją Rosji na Ukrainę.

Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Rosji

O decyzji premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek po południu. Zrobił to za pośrednictwem mediów społecznościowych. Polacy dowiedzieli się o wszystkim z oficjalnego Facebooka premiera.

Poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych

- czytamy we wpisie na Facebooku.

Wcześniej na taki krok zdecydowała się m.in. Wielka Brytania. Jest to kolejny krok w stronę sankcji, mających zniechęcić Rosję do dalszego atakowania Ukrainy i zmusić do przerwania konfliktu.

Wczoraj, 24 lutego 2022 roku prezydent Rosji, Władimir Putin, poinformował o rozpoczęciu "operacji specjalnej w Donbasie". Według informacji władz i materiałów, które pojawiły się w mediach społecznościowych, rosyjskie wojska zaczęły ostrzeliwać ukraińskie miasta także z innych kierunków. Dziś największe walki trwają w Kijowie i okolicach.

logo Tu się dzieje