18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejne informacje!

Polska zawiesza ruch graniczny! "Doniesienia o strzałach"

08.11.2021  19:52
Strzały przy granicy
Strzały przy granicy Fot: Jakub Kaminski/East News

Przy polsko-białoruskiej granicy migranci rozbili obozowiska, gdzie zamierzają spędzić najbliższe godziny, a może nawet dni. Według najnowszych doniesień w poniedziałek wieczorem białoruscy żołnierze znajdujący się przy migrantach zaczęli strzelać w powietrze. Ma to wystraszyć zgromadzone osoby oraz uniemożliwić im powrót w głąb kraju.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że pierwsza próba sforsowania ogrodzenia znajdującego się przy polsko-białoruskiej granicy została powstrzymana. Służby korzystając z gazu pieprzowego, zdołały opanować sytuację. W pobliżu uchodźcy rozbili obóz, którego stale pilnują białoruscy żołnierze.

Są w potrzasku, jest mało prawdopodobne, by Białoruś pozwoliła im na powrót - przekazał białoruski dziennikarz opozycyjny Tadeusz Giczan.

Zdaniem Tadeusza Giczana białoruskie media zupełnie inaczej przedstawiają sytuację na granicy. Tamtejsi dziennikarze informują, że migranci sforsowali granicę i opuścili teren Białorusi.

Ruch graniczny zawieszony

Po godzinie 19 pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że białoruskie służby strzelają w powietrze, by wystraszyć koczujących przy granicy migrantów i pozbawić ich możliwości wycofania się w głąb kraju. W tym samym czasie polska Straż Graniczna przekazała informację o zawieszeniu ruchu granicznego w Kuźnicy.

W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, od jutra, tj. 09.11, od godz. 7.00 rano będzie zawieszony ruch graniczny na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Podróżni powinni się kierować na przejścia graniczne w Terespolu i Bobrownikach - oświadczyła SG.

Rzecznik Prasowy Głównej Straży Granicznej w rozmowie z  PAP poinformował, że zawieszony zostaje ruch towarowy i osobowy. Przejście będzie zamknięte na czas nieokreślony.

Czytaj także