18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Umywają ręce

Polski Ład nie działa? Rząd zrzuca winę na księgowych

10.01.2022  15:54
Polski Ład skomentowany przez księgową.
Polski Ład skomentowany przez księgową. Fot: Piotr Molecki/East News

Polski Ład wszedł w życie z początkiem nowego roku i rozczarował od razu wiele osób. Okazało się m.in., że mnóstwo Polaków otrzymało znacznie niższą pensję. Rząd natomiast dość szybko zrzucił odpowiedzialność na... księgowych.

Polski Ład jak na razie tylko rozczarowuje. W internecie pojawiło się wiele gorzkich słów na temat zmian wprowadzonych przez PiS. Jak się jednak okazuje, rząd wie, w którą stronę ukierunkować niezadowolenie Polaków.

Kilka dni temu wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski powiedział, że problem niższych wypłat leży po stronie części księgowych, którzy "nie do końca zrozumieli, jakie są zasady nowego systemu podatkowego".

Polski Ład skomentowany przez księgową

"Super Express" postanowił skonsultować się z przedstawicielką księgowych, która prowadzi biuro rachunkowe i mówi o tym, czy zarzuty wiceministra są zasadne. Jej słowa na długo zapadną wszystkim w pamięć.

Zdaniem specjalistki spychanie odpowiedzialności za chaos w związku z Polskim Ładem nie leży po stronie księgowych. Postanowiła w mocnych słowach podsumować działania rządzących.

Przykre jest to tyle, że w obliczu tego ile się dzieje w przepisach podatkowych, zusowskich, kadrowych zrzuca się na nas całą masę rzeczy, które w tak krótkim czasie są po prostu nie przyswajalne

 - mówi Monika Małachowska, która na co dzień zajmuje się księgowością i prowadzi biuro rachunkowe.

My, specjaliści w branży, nauczymy się tego, ale czy pozostali adresaci tych super przepisów to zrozumieją?

- pyta retorycznie kobieta, opowiadając o zmianach prawnych.

Zgadzacie się z jej podejściem, a może wierzycie rządzącym?

Czytaj także