18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brawo!

Przełom w walce z koronawirusem! Polski lek pomoże chorym

Emilia Waszczuk
14.03.2020  15:21
Przełom w walce z koronawirusem! Polski lek pomoże chorym
Przełom w walce z koronawirusem! Polski lek pomoże chorym Fot: Shutterstock

Produkt polskiej firmy dopuszczony do leczenia osób zarażonych SARS-COV-2. Pozytywną decyzję wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Naukowcy ciągle pracują nad szczepionką (pierwsze badania ruszyć mają już na dniach), a na całym świecie jak na razie nikt nie wynalazł skutecznego leku na koronawirusa SARS-COV-2. Nastąpił jednak przełom w leczeniu.

Chińczycy zaobserwowali, że od dawna znany im lek na malarię znacznie przyspiesza leczenie i hamuje rozwój COVID-19. Niestety, specyfik w Polsce jest niedostępny. Nie znaczy to jednak, że zostaliśmy pozbawieni nadziei.

Polski lek pomoże w leczeniu

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pozytywnie zaopiniował właśnie włączenie do leczenia pacjentów z COVID-19 leku naszej rodzimej firmy Adamed. Arechin - podobnie jak lek chiiński - jest pochodną chlorochininy i leczyło się nim dotąd między innymi malarię oraz reumatoidalne zapalenie stawów.

Polska firma farmaceutyczna Adamed Pharma, zabezpieczyła zapas produktu na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych. Produkt będzie dystrybuowany do pacjentów zgodnie z dyspozycjami Ministra Zdrowia

- podaje w komunikacie firma Adamed.

Przeczytaj więcej
Komentarze