18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zakażenie i silne objawy

Pierwszy Polak z koronawirusem i NAWRÓT CHOROBY

Wojciech Kozicki
09.03.2020  07:14
Koronawirus atakuje - "pacjent zero" znowu ma silne objawy choroby
Koronawirus atakuje - "pacjent zero" znowu ma silne objawy choroby Fot: JAROSLAW JAKUBCZAK/ POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Koronawirus w Polsce atakuje, są kolejne przypadki, a nowe i aktualne informacje brzmią dramatycznie. Polski pacjent zero, czyli pan Mieczysław Opałka, jeszcze niedawno relacjonował ze szpitala, że czuł się coraz lepiej. Walczy o życie, ponieważ nastąpił nawrót choroby.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce to 66-letni Mieczysław Opałka z miejscowości Cybinka. Przebywa w szpitalu w Zielonej Górze i udzielił nawet wywiadu, opowiadając jaki jest przebieg choroby i jak jest leczony. Niestety, znowu pojawiła się wysoka gorączka.

Albo się przeżyje, abo się nie przeżyje. Raz jest lepiej, raz jest gorzej. Dostaję takie leki, jakie mam dolegliwości. Na ból głowy, na ciśnienie, na kaszel… Do tego dochodzą kroplówki. Lekarze robią wszystko, co można – mówił niedawno pan Opałka. (SE.pl)

Jak podaje „Super Express”, pan Opałka w tym tygodniu chciał opuścić szpitalną izolatkę, ale jego stan zdrowia się pogorszył. Lekarze walczą, by zbić wysoką gorączkę.

Gorączka powróciła. Mam znowu 39,3 stopnia – oznajmił pacjent. (SE.pl)

Chory jest dobrej myśli i już planuje sprzedaż majątku oraz wyjazd do Niemiec do rodziny.

Czytaj także
Przeczytaj więcej