18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Upadek na skoczni

Polski skoczek narciarski miał wypadek. Jest połamany!

Wojciech Kozicki
28.12.2019  12:20
Skoczek Mateusz Gruszka i upadek na skoczni
Skoczek Mateusz Gruszka i upadek na skoczni Fot: Twitter

Dramatyczny wypadek na skoczni narciarskiej podczas jednego z treningów młodzieżowej reprezentacji Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Mateusz Gruszka z powodu złamania nie będzie skakał przez wiele tygodni!

Polski skoczek narciarski Mateusz Gruszka już zakończył sezon? Zdążył wystąpić m.in. w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego i w turnieju FIS Cup, a jego wyniki nie były imponujące. Zawodnik AZS Zakopane teraz na wiele tygodni jest uziemiony z powodu upadku i kontuzji.

Jak podaje radiozet.pl, skoczek kadry młodzieżowej opuści większość sezonu, bo podczas treningu  na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza w Zakopanem zaliczył bolesny upadek. Złamał rękę, a na dowód tego w mediach społecznościowych pokazał zdjęcie w gipsie. Pod znakiem zapytania jest jego start w przyszłorocznych MŚJ w Oberwiesenthal w marcu.

Onet.pl donosi, że 18-latek upadł podczas lądowania. Cała siła uderzenia skupiła się właśnie na lewej ręce i nastąpiło złamanie kości promieniowej przy nadgarstku. Mógł uszkodzić sobie kolana, ale miał szczęście, bo wypięły mu się narty, co potwierdził trener kadry juniorów Wojciech Topór.

Mateusz Gruszka wystąpił w tym sezonie w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund, ale nie zaliczył tam dobrych zawodów - zajął kolejno 54. i 61. miejsce. Zdecydowanie lepiej szło mu w turnieju FIS Cup, trzecim w kolejności, co do rangi zawodów w skokach narciarskich. Zawodnik AZS-u Zakopane był między innymi siódmy w Szczyrku oraz kolejno 19. i 12. w rumuńskim Rasnovie – podaje sport.radiozet.pl.

Przeczytaj więcej
Komentarze