18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

służył na granicy

PILNE! Polski żołnierz UCIEKŁ NA BIAŁORUŚ. Poprosił o azyl

Emilia Waszczuk
17.12.2021  11:45
Polski żołnierz uciekł na Białoruś. Poprosił o azyl
Polski żołnierz uciekł na Białoruś. Poprosił o azyl Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER, Twitter

Szokujące doniesienia z granicy Polski i Białorusi. Polski żołnierz porzucił służbę i poprosił o azyl w kraju rządzonym przez Aleksandra Łukaszenkę.

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych potwierdziło zaginięcie polskiego żołnierza, stacjonującego na granicy Polski i Białorusi. Mężczyzna pełnił służbę w związku z kryzysem migracyjnym i konfliktem z Aleksandrem Łukaszenką.

Mundurowy miał już wcześniej sprawiać problemy przełożonym, Ci nie wydalili go jednak ze służby. Czekali, aż jego misja się skończy - zostało mu zaledwie kilka dni. Mężczyzna nie dotrwał - zostawił swoje rzeczy, w tym broń i zniknął.

Polski żołnierz uciekł na Białoruś

Wedle nieoficjalnych doniesień mężczyzna przeszedł na stronę białoruską i poprosił tam o azyl! Został zatrzymany w pasie przygranicznym. Jego zachowanie ma być protestem wobec polityki migracyjnej stosowanej przez rząd PiS!

O tym, że polski żołnierz poprosił o azyl na Białorusi, informuje Białoruski Państwowy Komitet Graniczny. Jak podają białoruskie władze, mężczyzna to urodzony w 1996 roku Emil Czeczko, należący do 11. Mazurskiego Pułku Artylerii 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Białoruska propaganda już działa. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia młodego żołnierza i informacje, że uciekł z Polski przerażony nieludzkim traktowaniem migrantów oraz podejściem polskiego rządu do uwięzionych na granicy ludzi.

MON milczy

Rząd PiS, w tym Ministerstwo Obron narodowej w sprawie jak na razie milczy. W Sejmie trwają obrady parlamentu, przerwane niespodziewanie przez lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Polityk próbował skłonić rząd do zajęcia stanowiska w sprawie żołnierza z polsko-białoruskiej granicy. Informację o młodzieńcu podał także na Twitterze.

Według medialnych źródeł żołnierz służący dotąd w 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej uciekł na Białoruś i poprosił o azyl. Jeśli to prawda, Łukaszenka na pewno wykorzysta tę sytuację w wojnie informacyjnej z Polską. Czas na pilne wyjaśnienia ze strony

- napisał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj także