18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Browar znika ze sklepów

Uwaga, szkło w popularnym piwie!

Wojciech Kozicki
16.06.2020  09:31
Wpływ piwa na zdrowie może być zabójczy bo znaleźli szkło w butelce
Wpływ piwa na zdrowie może być zabójczy bo znaleźli szkło w butelce Fot: Pixabay/StockSnap

W Polsce można już pić nie tylko piwo „ze szkła”, ale też ZE SZKŁEM… dosłownie! Browar Fortuna ostrzega, że partia browaru zostanie wycofana ze sklepów, gdyż może zawierać odłamki szkła!

Alkohol szkodzi, szczególnie w tym przypadku. Jak ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny, Browar Fortuna wycofuje ze sprzedaży jedną partię piwa Miłosław Niefiltrowane 0,5L ze względu na stwierdzenie ciała obcego. Chodzi konkretnie o fragment szkła.

Szkło w piwie Fortuna

Szkło zostało znalezione w partii piwa oznakowanej terminem przydatności do 28 listopada 2020 roku. Wiadomo, że szkło znaleziono w jednej z butelek, więc nie oznacza to oczywiście, że wszystkie są „zabójcze”. Warto jednak zachować ostrożność.

Producent przeprasza za wpadkę i apeluje, by nie pić piwa z podejrzanej partii, lecz zwrócić ją do sklepu. Trwa ustalanie jakie jest źródło zanieczyszczenia, a Browar Fortuna podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu z rynku i od konsumentów przedmiotowej partii produktu.

Informujemy, że w związku ze stwierdzeniem ciała obcego - fragmentu szkła w produkcie: PIWO MIŁOSŁAW NIEFILTROWANE 0,5L, oznakowanego terminem przydatności: 28-11-2020 podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii towaru, z której pochodzi butelka. Informujemy także, że stwierdzenie ciała obcego w butelce nie jest powiązane ze szkodą wywołaną na żadnym z naszych Konsumentów. Prosimy wszystkich, którzy zakupili powyższe piwo o jego nie spożywanie i zwrócenie do sklepu w którym zostało zakupione. - przekazał w komunikacie Krzysztof Panek, prezes zarządu Browaru Fortuna.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze