18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ważna informacja!

Uwaga! Popularne konserwy rybne wycofane ze sklepów!

29.07.2021  07:55
Skażone konserwy wycofane ze sklepów!
Skażone konserwy wycofane ze sklepów! Fot: aleksandr talancev/Shutterstock

Przykra wiadomość czeka na wielbicieli konserw rybnych. Szproty, śledzie i makrele w puszce zostały wycofane ze sprzedaży, ze względu podejrzenie skażenia tlenkiem etylenu.

Jesteście smakoszami konserw rybnych? Lepiej sprawdźcie, co trzymacie na półce! Główny Inspektorat Sanitarny przekazał informację o wycofaniu ze sklepów części produktów wyprodukowanych przez Thai Union Poland.

Konserwy King Oscar wycofane ze sprzedaży

Chodzi o popularne szproty, śledzie i filety z makreli w różnych sosach marki King Oscar.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez Thai Union Poland wycofaniu wyprodukowanych przez nią wyrobów rybnych ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu - przekazał GIS.

Thai Union Poland

Zanieczyszczenia mogą zawierać produkty takie jak m.in. filety śledziowe w sosie pomidorowym z papryką 170g King Oscar K16, filety z makreli w sosie pomidorowym  170g BK K16, filety z makreli w sosie curry 170g King Oscar  Z06, filety z makreli w sosie curry 170g King Oscar  K16, filety z makreli w sosie pomidorowym  170 g MK K16, filety śledziowe w sosie pomidorowym  170 g MK K16, szprot w sosie pomidorowym 170 King Oscar Z06, szprot w sosie pomidorowym 170 King Oscar K16, śledź w sosie pomidorowym 170 King Oscar K16, szprot w sosie pomidorowym 170 King Oscar K16, szprot w sosie pomidorowym 170 King Oscar Z06.

Obecność tlenku etylenu w żywności na terenie UE jest niedozwolona. Jak przyznaje producent konserw King Oscar, "spożycie tych wycofanych produktów nie ma wpływu na zdrowie konsumentów, ponieważ stosowane metody produkcji skutecznie usuwają negatywne działanie tlenku etylu". 

Bardzo cenimy naszych konsumentów i rozumiemy, że mogą czuć się niepewnie w związku z tym zdarzeniem i dlatego prosimy o zwrot wymienionych produktów do sklepu, w którym zostały zakupione, w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy - dodaje producent.

Pełny komunikat firmy oraz listę wycofanych produktów z numerami partii można znaleźć pod następującym adresem: https://www.kingoscar.pl/informacja-na-temat-wycofania-z-rynku-okreslonych-produktow-marki-king-oscar/.

Czytaj także
Przeczytaj więcej