18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Imponujące

Poślizgnęła się i dostanie 322 tys. złotych. Rekordowe odszkodowanie

26.09.2019  14:41
Poślizgnęła się i dostanie 322 tys. złotych. Rekordowe odszkodowanie
Poślizgnęła się i dostanie 322 tys. złotych. Rekordowe odszkodowanie Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Kobieta z Łodzi poślizgnęła się na chodniku i teraz dostanie 322 tys. złotych odszkodowania. To absolutnie rekordowa suma zasądzona przez sąd. 

Sąd Okręgowy w Łodzi przyznał odszkodowanie, które jest absolutnie rekordowe. Dostanie je kobieta, która poślizgnęła się na chodniku i w wyniku tego wypadku wymaga całodobowej opieki.

Kobieta jest seniorką, która upadła tak niefortunnie, że zrobiła sobie ogromną krzywdę. Emerytka miała pecha i poślizgnęła się na oblodzonym chodniku, kiedy szła do spółdzielni mieszkaniowej, zapłacić czynsz.

Rekordowe odszkodowanie za poślizgnięcie się

Zasądzone 322 tys. złotych ma seniorce zapłacić firma, do której obowiązków należało sprzątanie i odśnieżanie terenu spółdzielni. Pozew w imieniu kobiety złożyli jej bliscy. 

Seniorka chwilę po bolesnym upadku nie czuła się źle. Doszła do spółdzielni, zapłaciła czynsz, a nawet wróciła o własnych siłach do domu. Dopiero wtedy zaczął się dramat. 

Jej stan pogorszył się na tyle, że trafiła do szpitala. Tam okazało się, że ma krwiaka śródczaszkowego i częściowy niedowład. Kobieta straciła również pamięć, umiejętność czytania i liczenia. W wyniku wypadku trafiła do całodobowej placówki opiekuńczej. 

Wszystkie cierpienia kobiety skłoniły sąd do zasądzenia aż tak wysokiego odszkodowania. 

logo Tu się dzieje