18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Poświąteczny POGROM. Koronawirus siecze cały kraj

07.04.2021  10:33
Koronawirus w Polsce
Koronawirus w Polsce Fot: Shutterstock

Koronawirus po świętach Wielkiej Nocy ponownie rośnie w siłę. Patogen nie ma litości - według danych z Ministerstwa Zdrowia - jest coraz bardziej niebezpieczny. Nawet szczepionki i izolacja nie cały rady go jeszcze zatrzymać. 

Koronawirus nie przestaje być zdecydowanie największym zmartwieniem Polaków. Po świętach jest tylko gorzej. Nie możemy ukrywać - trzecia fala zarazy przeraziła nas wszystkich, a jak na razie nie widać zbyt wielkich szans na poprawę patowej sytuacji pandemicznej. Jest tym gorzej, że rośnie nie tylko liczba zakażeń, ale również zgonów spowodowanych przez Covid-19. Zaraza nigdy nie ma litości, a Ministerstwo Zdrowia to potwierdza.

Koronawirus gromi Polaków

Dane płynące do nas z Ministerstwa Zdrowia każdego dnia - są wyjątkowe nieprzyjemne. Teraz napór zarazy jest tym bardziej przerażający, że polska służba zdrowia z ledwością radzi sobie z atakiem bezlitosnego wirusa. Każdy wzrost liczby zachorowań to dla niej cios nie do zniesienia.

Tylko dzisiaj odnotowano 14 910 nowych zachorowań i 638 zgonów z powodu Covid-19. Od początku pandemia mocno dała nam w kość. Łącznie ponury bilans zachorowań i zgonów w Polsce to 2 471 617 przypadków i 55 703 śmierci z powodu koronawirusa.

Wszyscy mamy coraz mniej sił i środków do walki z pandemią Covid-19. Koronawirus tylko wtedy nas nie pokona, kiedy znajdziemy w sobie resztki sił do walki z niewidzialnym, groźnym i bezlitosnym przeciwnikiem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze